ATLETIKA Tena Petračić druga, Ema Vuković treća

Split je bio domaćin Prvenstva Hrvatske za kadete u atletici. Prvog dana natjecanja održale su se utrke na 60m i 400m, u kojima su postignuti izvrsni rezultati te osobni i klupski rekordi za članove Atletske škole Maraton kluba Velika Gorica.
Prvo je nastupila Tara Petračić na 60m koja je s vremenom od 8.90 i uz svoj osobni rekord zauzela 18. mjesto u konkurenciji 45 natjecateljica. Nakon Tare nastupaju 400-metrašice i najbolji plasman (7. mjesto) zauzima Tena Petračić s vremenom 1:03.10, uz osobni i klupski rekord. Odmah nakon Tene slijede i Ema Vuković s vremenom 1:03.23 (8. mjesto) i novi osobni rekord, Livia Debelić s vremenom 1:04.14 (11. mjesto), samo šest stotinki od svog najboljeg rezultata, Tena Martinec s vremenom 1:04.59 je zauzela 13., a Hana Tašaković s vemenom 1:10.29 domogla se 23. mjesta. Trener Franjo Gavranović bio je izrazito zadovoljan postignutim rezultatima, tim više što su Tena, Livia i Hana i dogodine mlađe kadetkinje.
Drugog dana natjecanja došle su na red duže discipline. Prvo se trčalo 800m, gdje je Tena Petračić osvojila sjajno drugo mjesto uz osobni i klupski rekord (2:25.44), dok Ema Vuković osvaja broncu s izvrsnim rezultatom i također osobnim rekordnom (2:27.59). Valja napomenuti da su mlade atletičare oborile rekord za više od četiri sekunde. Hana Tašaković je s rezultatom 2:38.04 zauzela 10. mjesto, Tena Martinec s 2:39.08 zauzima 11., a Livia Debelić s 2.39.25 zauzima 12. mjesto na utrci 800 m. Na kraju Tara Petračić nastupa na 200 m i s 29.96 osvaja 24. mjesto u konkurenciji 50 sprinterica.
Maraton klub Velika Gorica želi se također zahvaliti prijateljima Atletskom klubu Dinamo, koji im je omogućio da s njihovim autobusom odu zajedno u Split na održavanje ovog natjecanja.