Za vikend nastupalo 14 članova Maraton kluba, osvojili osam medalja

['Maraton klub Velika Gorica', 'Nina Vuković']

Ove subote je Čakovcu održano je 2. kolo Hrvatske atletske lige sjever (HALS) gdje je nastupilo 14 članova Maraton kluba Velika Gorica. Ukupno su osvojili dva zlata, pet srebra i jednu broncu.

Mlađe kadetkinje nastupale su na šprinterskoj utrci od 100 metara gdje je Tena Petračić postavila svoj osobni rekord s vremenom 13,84 te osvojila broncu. Iza Tene u cilj su ušle i Tara Petračić (14,20), Livia Debelić (14,33), Zeta Obradović Hećimović (14,81), Paola Petrović (15,26) i Lucija Breljak (16,28).

Ista ekipa mlađih kadetkinja nastupila je i na utrci od 400 metara. Petračić je osvojila srebro s vremenom 1:02,84. Liviju Debelić je samo par sekundi dijelilo od bronce (1:05,39), Zeta Obradović Hećimović imala je vrijeme 1:08,96, Tara Petračić (1:15,37), Lucija Breljak (1:16,75) i Paola Petrović (1:17,06).

U štafeti je nastupao tim u sastavu Livia Debelić-Tara Petračić-Tena Petračić-Zeta Obradović Hećimović te su ukupno osvojile srebro s vremenom 54,96.

Od mlađih kadeta nastupio je Ivan Toma Aščić na utrkama od 100 m i 400 m, na kraćoj utrci vrijeme je bilo 14,45 a na dužoj 1:03,05. Ovime je postavio svoj novi osobni rekord i popeo se na ukupno 2.mjesto.

Među starijim kadetkinjama nastupile su Tena Martinec i Ema Vuković na utrci od 100 metara. Tena je zauzela 2. mjesto s vremenom 13,64 i postavila novi klupski i osobni rekord, dok je Emi s rezultatom 13,74 (također novi osobni rekord) svega par desetinki sekunde falilo do bronce.

Na utrci od 400 metara, Ema i Tena su potpuno dominirale i osvojile ukupno zlato i srebro s vremenima 1:02,81 (novi Emin osobni rekord) i 1:03,59. Iz njih na istoj utrci dolaze i Lucija Sever (1:07,74), Iva Karlović Papak (1:08,22) i Lucija Kišić (1:14,11).

Kod mlađih juniorki Anja Petračić je na utrci od 800 metara osvojila 5. mjesto s vremenom 2:46,40.

Kapetanica Maraton kluba Velika Gorica Nina Vuković nastupila je na utrci od 800 metara, gdje s vremenom 2:15,31 dominantno osvaja medalju zlatnoga sjaja.

Čestitamo svim natjecateljima!

Izvor: Maraton klub Velika Gorica

Objava Za vikend nastupalo 14 članova Maraton kluba, osvojili osam medalja pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.