Bošnjak zlatni, a Vuković srebrna na prvenstvu Hrvatske na 10 kilometara

['Atletski klub Velika Gorica', 'Dino Bošnjak', 'Maraton klub Velika Gorica', 'Nina Vuković', 'Prvenstvo Hrvatske']

Ove subote, 17. listopada, u Zaprešiću je održano pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju, gdje je nastupilo 15 članova Maraton kluba Velika Gorica.

Među kadetima, koji su sudjelovali na utrci od 3 kilometra sudjelovali su Tena Petračić, koja je osvojila 9. mjesto (11:21), a nakon nje su stigle Ema Vuković (12:09), Zeta Obradović Hećimović (12:09), Iva Papak Karlović (12:19), Livia Debelić (12:24), Tena Martinec (12:34), Lucija Sever (13:07), Lucija Breljak (13:16), Tara Petračić (13:19) i Brigita Grčić (13:31). U muškoj konkurenciji na istoj utrci Ivan Toma Aščić je s vremenom 12:17 zauzeo 14. mjesto.

Kod mlađih juniorki, Anja Petračić je na utrci od 5 kilometara osvojila 11. mjesto s vremenom 23:05.

Seniorska momčad je nastupila na utrci od 10 kilometara. U ženskoj kategoriji je najbrže vrijeme je zabilježila Nina Vuković (40:15), čime se popela na 14. mjesto u ukupnom poretku ali i na srebrnu poziciju kod mlađih seniorki. Lana Pečnik (46:10) i Sanja Klarin (51:21) također su oborile osobne rekorde. U konkurenciji muških seniora, najbolje plasirani natjecatelj iz MKVG je Bruno Škrinjarić, koji je ovu utrku završio za 33:41 i time postavio svoj novi osobni rekord. Nedugo nakon Brune, utrku završavaju i Martin Pečnik (39:02) i Josip Martinović (39:39) čime također popravljaju svoja najbolja vremena na ovoj distanci.

Pojedinačni prvak Hrvatske postao je i Dino Bošnjak iz Atletskog kluba Velika Gorica s odličnim vremenom 30:36. Nastupili su i Noa Tončinić koji je kod mlađih juniora na pet kilometara osvojio brončanu medalju (16:41) te Borna Čeran s vremenom 17:13 bio šesti.

Ukupni rezultati pojedinačnog i ekipnog Prvenstva Hrvatske su dostupni ovdje, a velika fotogalerija će uskoro biti na našim Facebook stranicama.

Objava Bošnjak zlatni, a Vuković srebrna na prvenstvu Hrvatske na 10 kilometara pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.