Prijava

Vaša prijava

Župljani iz Vukovine prikupili zimnicu za sestre Karmelićanke u Brezovici

[]

Župljani Župe Pohoda Blažene Djevice Marije iz Vukovine jučer, 25. listopada 2025., ponovno su organizirali tradicionalnu akciju prikupljanja zimnice za sestre Karmelićanke u Brezovici. 

Akcija je započela polaskom iz župnog dvora prema Kuču, zatim Rakitivcu, Buševcu, Mraclinu i na kraju Okuju. Svugdje su nas dočekali ljubazni domaćini uz kolače i osvježenje. Kao i svake godine, vjernici su s velikom zahvalnošću sakupili i doveli sestrama plodove svojih vrtova, polja i kućne potrepštine, želeći barem malo olakšati njihov samostanski život. Zorica Cvetnić je, kao i uvijek, pripremila doručak, kavu i jutarnje osvježenje za sudionike akcije. U svojim mislima i molitvama župljani su se prisjetili i pokojnih prijatelja koji su godinama pomagali u prijevozu zimnice – među njima pokojnog preč. Đure Saboleka, Zlatka Cvetnića, Zlatka Galekovića Šeru, Gorana Vinceka i Tomislava Cvetnića Žinu.

Prikupljena zimnica prevezena je u Brezovicu vozilima tvrtki PPS Galeković i Gala drvo, na čemu organizatori posebno zahvaljuju. Igor Britvec je, u ime svih župljana, upisao riječi zahvale u knjigu dojmova i dodao svoju pjesmu kao poseban dar sestrama Karmelićankama. Župnik vlč. Siniša Hegedušić i sestre Karmelićanke zahvaljuju svima koji su sudjelovali u akciji, bilo prilikom prikupljanja, prijevoza ili istovara darova. Na kraju susreta sestre su sve sudionike počastile zajedničkim ručkom.

Vjerujemo da će se ova lijepa tradicija nastaviti i idućih godina, te zahvaljujemo sestrama Karmelićankama koje u tišini Karmela svakodnevno mole za nas i cijelu župnu zajednicu.

Post Župljani iz Vukovine prikupili zimnicu za sestre Karmelićanke u Brezovici je prvi puta viđen na MRACLIN.HR.


320. Matičin četvrtak

Članovi kluba trčali na dva traila i dvije cestovne utrke