- Web
- MRACLIN.HR
Župljani Vukovine hodočastili Gospi Karmelskoj u Brezovicu
![[]](/media/cache/5f/d5/5fd5311794f075530e226983ca31cb52.jpg)
U nedjelju 19. srpnja župljani Župe Pohoda Blažene Djevice Marije iz Vukovine hodočastili su Gospi Karmelskoj u Karmel u Brezovici. Na svetoj misi u 9 sati okupio se velik broj vjernika koji su u molitvi i zahvalnosti iskazali svoju pobožnost Blaženoj Djevici Mariji od Gore Karmela. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je vlč. Marko Šimundić, koji je na početku okupljene srdačno pozdravio riječima dobrodošlice. U propovijedi je istaknuo kako evanđelje pred vjernike stavlja jedno od najtežih pitanja koje zanima svakoga čovjeka – zašto postoji zlo u svijetu ako je Bog ljubav.
Naglasio je da Bog nije tvorac zla, nego je čovjeku dao najveći dar – slobodu, koju ljudi često zloupotrebljavaju. Upravo iz pogrešnog korištenja ljudske slobode nastaju grijeh, nepravda i patnja koje susrećemo u svijetu. Osvrnuvši se na evanđeosku prispodobu o pšenici i kukolju, poručio je kako Bog strpljivo čeka obraćenje svakoga čovjeka te da konačni sud pripada jedino njemu. Vlč. Šimundić posebno je pozvao vjernike da ne gledaju ponajprije zlo u drugima, nego da ispituju vlastito srce i svakodnevno rade na vlastitom obraćenju. Istaknuo je da Bog u svojoj ljubavi ne kažnjava čovjeka, nego dopušta da iz posljedica grijeha učimo i sazrijevamo u vjeri.
Na kraju propovijedi zahvalio je Bogu na daru karmelskih sestara, istaknuvši kako njihove molitve i žrtve predstavljaju veliku snagu Crkve te pozvao okupljene da ih se redovito sjete u svojim molitvama. Posebno je preporučio zagovor Gospe Karmelske, koja svojim majčinskim zagovorom vodi vjernike Kristu.
Liturgijsko slavlje svojim je pjevanjem uzveličao Župni zbor iz Mraclina pod vodstvom Antona Koteka, pridonijevši svečanom i molitvenom ozračju hodočašća. Na kraju misnog slavlja župljani su zahvalili karmelskim sestrama na njihovim molitvama i gostoprimstvu, a posebnu zahvalnost uputili su s. Ilijani Tereziji od Karmelske Gospe, priorici Stepinčeva Karmela u Brezovici, rođenoj kao Ankica Cvetnić u Mraclinu, na srdačnom dočeku, toploj dobrodošlici i trajnoj molitvenoj potpori.
Hodočašće je proteklo u ozračju zajedništva, molitve i zahvalnosti, a vjernici su se svojim domovima vratili duhovno obogaćeni, preporučujući sebe, svoje obitelji i cijelu župnu zajednicu zagovoru Gospe Karmelske.
Post Župljani Vukovine hodočastili Gospi Karmelskoj u Brezovicu je prvi puta viđen na MRACLIN.HR.
- Web
- MRACLIN.HR





































