Mraclin do nova tri boda, “hat-trick” Ladislava Roginića

[]

Jedinstvena županijska nogometna liga, 26. kolo

Prvenstvena utakmica u kojoj su najbitnije stvari odigrane u zadnjih petnaestak minuta prvog dijela. Mraclin je poveo golom iz akcije u kojoj Hrvoje Šikić podvaljuje okomitu loptu za Ladislava Roginića koji akciju zavšava izlaskom na gostujućeg vratara i poentiranjem. Dvije minute poslije još jedna odlična akcija domaće momčadi. Ovaj puta Filip Onić majstorski prebacuje zadnju gostujuću liniju za Roginića, mraclinski napadač opet je nepogrešiv, loptu šalje ispod golmana za podebljanje vodstva. Gosti iz Bedenice nakon pet minuta smanjuju rezultat iz dobro izrađene akcije koju zavšava Karlo Šilinić pogodivši sa nekih dvadesetak metara desni gornji kut domaćeg golmana Dražića. Najbolji domaći strijelac Laci Roginić svoj treći gol postiže iz slobodnog udarca. Na dvadesetak metara od gola gostiju nanišanio je i pogodio u gornji desni kut gostiju. Njegov prvi “hat-trick” u seniorskoj momčadi Mraclina. U samoj završnici poluvremena Bedeničani opet smanjuju iz kaznenog udarca. Golman Dražić i suigrač iz obrane imali su mali nesporazum pri predaji lopte, to je iskoristio Karlo Šilinić te se sjurio prema golu, domaći golman ga je oborio. Iz kaznenog udarca najiskusniji gostujući igrač Željko Bedeković bio je siguran. Druga dionica utakmice nije bila tako razigrana, Mraclin u većem posjedu lopte, Strmec izuzetno opasan u kontranapadima. Četiri minute prije kraja sve dileme je riješio Pero Milatović. Oduzeo je loptu stoperu gostiju Trcaku u šesnaestercu, a kad se nađe protiv vratara u četiri oka spomenuti igrač rijetko griješi. Zaslužena pobjeda Mraclina za ostanak na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice.

MRACLIN – STRMEC (B) 4:2

Mraclin. Igralište Nova graba. Sudac: Bionda. Pomoćnici: Radišić i Matijašec (svi iz Zaprešića).

STRIJELCI: 1:0 – Roginić (28), 2:0 – Roginić (30), 2:1 – H. Šilinić (32), 3:1 – Roginić (37), 3:2 – Bedeković (43 – 11 m), 4:2 – Milatović (86).

MRACLIN: Dražić, Koleš, J. Domitrović, Skrbin, Desput, Onić, Šikić, Cerovski (od 61. Petravić), Jurić, Roginić (od 75. Kolarić), Milatović. Trener: Damir Milanović.

STRMEC (B): Plantić, Mrazović, Vuk, Baček, Kranjec, K. Šilinić (od 46. Bobinec), Bičak (od 62. Šavorić), Bedeković, H. Šilinić (od 83. Brući), M. Šilinić, Trcak. Trener: Miroslav Vuksanić.

IGRAČ UTAKMICE: Ladislav Roginić.

Foto-galerija: Vitomir Štuban i Nedjeljko Babić