- Web
- OŠ Velika Mlaka
Predavanje o harmonikama za učenike PŠ Mičevec
![[]](/media/cache/b7/a5/b7a5ac20977dc5e1ef5a75882907aee8.jpg)
U četvrtak, 12. veljače 2026. godine, učenici od 1. do 4. razreda Područne škole Mičevec sudjelovali su u zanimljivom i veselom predavanju o harmonikama koje je održano u Društvenom domu Mičevec u organizaciji KUD-a Mičevec.
Predavanje su vodili Željko Valentić i Peter Moger iz Mađarske, koji su učenicima na pristupačan i zabavan način predstavili ovaj poseban glazbeni instrument. Djeca su imala priliku saznati kako harmonika proizvodi zvuk, upoznati njezine dijelove te čuti mnoge zanimljivosti o njezinoj ulozi u glazbenoj tradiciji.
Posebno ih je oduševilo kada su mogli izbliza vidjeti različite vrste harmonika, čuti različite melodije i otkriti koliko se zvuk može mijenjati pritiskanjem tipki i pomicanjem mijeha. Učenici su aktivno sudjelovali postavljajući pitanja.
Predavanje je završilo kratkim glazbenim nastupom koji je izmamio osmijehe i veliki pljesak.
Ovakva druženja potiču ljubav prema glazbi, razvijaju znatiželju i obogaćuju školski život. Zahvaljujemo predavačima na dolasku, kao i KUD-u Mičevec na pozivu i organizaciji. Veselimo se novim glazbenim susretima!
učiteljica Andrea Ceković
The post Predavanje o harmonikama za učenike PŠ Mičevec appeared first on OŠ Velika Mlaka.
- Web
- OŠ Velika Mlaka
