Kurilovec odigrao pripremnu utakmicu protiv Mladosti iz Ždralova

['3 hnl', 'amater', 'kurilovec', 'mladost', 'nogomet']

Subota poslije podne, vruće i sparno vrijeme, dobar teren na ŠRC Udarnik u Kurilovcu i pripremni susret dva trećeligaša, domaćina NK Kurilovca i gostiju, NK Mladost iz Ždralova. Domaćin u tradicionalnim crvenim dresovima, dok su gosti igrali u crnoj kombinaciji.

14.08.2021., pripremna utakmica Kurilovec – Mladost (Ždralovi) 3:3, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Prvo poluvrijeme gosti su imali više od igre i u tome periodu uspjeli su jedno ozbiljno zaprijetiti domaćem vrataru Išeku, koji je odličnom reakcijom obranio udarac iz trka gostujućeg napadača Kunšteka. Do kraja prvog dijela gosti su napravili još dvije poluprilike, ali promjene rezultata nije bilo. I domaći nogometaši imali su svoje prilike, ali najprije Selman i Marelja u 30. minuti nisu uspjeli svladati vratara gostiju Marinkovića nako dobrog ubačaja Armanda s desne strane. Tolj je u 34. minuti izveo slobodni udarac s nekih 20 m, lopta je išla prema lijevom gornjem kutu vratara Marinkovića, ali nije bil dovoljno brza i vratar ju je uspio uhvatiti. Do kraja prvog dijela još su gosti bili u prilici kada je njihov napadač krenuo sam prema golu Išeka, ali ga je na vrijeme stigao Popović i spriječio mogući pogodak.

U drugom dijelu domaćin je ušao čvršće u utakmicu i više se igralo pred vratima gostiju, pa je tako u 50. minuti glavom pucao Selman, ali neprecizno. I onda u 60. minuti lopta dolazi do Reslera koji ju dobro prima i sa 18 m neobranjivo puca u desni kut vratara Marinkovića.

Vrlo brzo, već u 68. minuti Selman povisuje na 2:0, kada je nakon slobodnog udarca s desne strane lopta došla do Selmana koji je bio neumoljiv. Kurilovec je izgledao puno bolje u to vrijeme, a to mu je donijelo i treći pogodak, kada je Armando ubacio loptu s desne strane, a odbijena lopta dolazi do Grdenića koji pogađa desni gornji kut vratara Marinkovića.

Nakon toga pomalo visokog vodstva domaćina, obojica trenera promijenili su postave i uveli pričuvne igrače u čemu su se puno bolje snašli gosti iz Ždralova.

Najprije je u 78. minuti Nakić udarcem s lijeve strane udarcem matirao vratara domaćih, da bi u 85. minuti Sabljić na dodavanje Nakića smanjio na 3:2. Crveni nisu uspjeli izdržati do kraja bez primljenog pogotka, već je u 88. minuti ponovno Nakić glavom matirao vratara domaćih i izjednačio rezultat na 3:3.

Vrlo dobra i gledljiva utakmica u kojoj su gosti imali više od igre u prvom dijelu, da bi prva polovina drugog dijela pripala domaćinu koji postiže 3 gola, ali izmjenama skoro cijele postave kod Kurilovca, došlo je do pada u igri obrane što su vrlo dobri i iskusni gosti iskoristili i izjednačili rezultat, koji je i najpravedniji.

Prijateljska nogometna utakmica

NK Kurilovec – NK Mladost (Ždralovi) 3:3 (0:0)

Kurilovec, igralište na ŠRC Udarnik. Subota, 14.08.2021., u 17.30 sati. Vrijeme sunčano i vruće, teren dobar za igru.

Suci: Kelihar, Matić i Deverić

Strijelci: 1:0 – Resler (60), 2:0 – Selman (68), 3:0 – Grdenić (70), 3:1 – Nakić (78), 3:2 – Sabljić (85), 3:3 – Nakić (88)

NK Kurilovec: Išek, Grdenić, Bukvašević, Musa, Završki, popović, Resler, Tolj, Armando, Selman, Marelja (još su igrali: Beljan, Sudar, Bolješić, Livada, Vidaković, Radoš, Zubak, Bakula, Golubić, Milatović, Beganović).

Trener: Senad Harambašić

NK Mladost: Marinković, Buzuk, Jakšić, Abramović, Ivetić, Vrbanić, Brezina, Žabec, Mladen, Kunštek, Mlinarić (još su igrali: Trešćec. Mamić, Đuričić, Povoljnjak, Skukan, Sabljić, Grgić i Nakić).

Trener: Danijel Lovrić

Objava Kurilovec odigrao pripremnu utakmicu protiv Mladosti iz Ždralova pojavila se prvi puta na V'Gradu.