Gorica rutinski do četvrtfinala Kupa

['četvrtfinale', 'kup', 'nogomet', 'stadion']

Na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici odigrana je utakmica osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa između HNK Gorica i NK Mladost Ždralovi.

Prvih 45 minuta rezultat se nije mijenjao, a trener gostiju na početku drugog poluvremena napravio je trostruku zamjenu.

No, to mu nije puno pomoglo, jer su domaći već u trećoj minuti nastavka poveli 1:0.

Naime, zabio je Vlatko Stojanovski s bijele točke, nakon što je Jakov Gogić startao na Josipa Mitrovića u kaznenom prostoru, a sudac Lovrić pokazao na najstrožu kaznu

Na 2:0 Gorica je povisila u 60. minuti. Strijelac je bio Martin Šroler! Driblingom je atraktivno izbacio braniča Mladosti i desnom nogom poslao loptu u mrežu.

U 80. minuti  Steenvoorden je srušio Mamića u kaznenom prostoru, loptu je namjestio Jakov Gogić, no Dominik Kotarski fantastičnom obranom spriječio je promjenu rezultata.

Kotarski se u nekoliko navrata već i prije jedanaesterca iskazao dobrim obranama.

Objava Gorica rutinski do četvrtfinala Kupa pojavila se prvi puta na V'Gradu.