Prijava

Vaša prijava

DARIVANJE Vodimo Vas na masažu u Physio Pero!

['darivanje', 'fizioterapeut', 'fizioterapija', 'masaža', 'petra kovačić', 'physio pero']

Povodom našeg drugog rođendana, koji je sve bliže, odlučili smo da ne želimo poklone, već da ćemo mi nagraditi Vas! Kroz sljedeća dva tjedna, objavit ćemo nekoliko darivanja, a prva ‘nagradnjača‘ je u suradnji s našom mladom Velikogoričankom Petrom Kovačić koja je iskusni fizioterapeut i vlasnik Physio Pero.

Petra vam poklanja dvije masaže u trajanju od pola sata, a na njih ćete, uz malo sreće, otići na adresu Matije Slatinskog 7, gdje se nalazi njezin Physio Pero.

No kako sve ne bi ostalo samo na nagrađivanju, razgovarali smo s Petrom koja Vam donosi edukativne savjete kako si sami možete pomoći prilikom bolovima u leđima, lopaticama, vratu ili bilo gdje drugdje.

Gornji dio leđa jedan je od najčešćih izvora boli kod posjetitelja koji dolaze u Physio Pero na masažu, a kako nam govori Petra, razlog tome može biti stres, nenaspavanost i nedovoljno vremena za tijelo da se regenerira ili oporavi, sjedilački način života te premalo kretanja.

Kako si pomoći?

Dok je vježbanje jedno od ključnih faktora koji utječe na smanjenje boli i održavanje aktivnog i zdravog načina života, već u početku valja skrenuti pozornost kako ni u vježbanju nije dobro pretjerivati. Kortizol je hormon stresa čija razina se povećava u stresnim situacijama i služi tijelu u pripremi na suočavanje s potencijalnom opasnošću. Tijelu je trening stresna situacija i razina kortizola u tijelu tada raste.

Dok je kortizol povišen, inhibiran je imunološki sustav, odnosno sve u tijelu je usmjereno na to da izdrži tjelesni napor, stoga se za to vrijeme ne događa regeneracija i oporavak mišića. Do oporavka dolazi u nekom određenom periodu, nakon treninga, kada se razina kortizola vrati u normalu. S druge strane, tri su ključna savjeta kako ostati ‘zdrav’ i bez bolova.

  • Vježbanje je jedno od ključnih pomagala, a manje je bitno radi li se o aktivnom sportu, vježbanju u teretani, pilatesu ili nečemu sasvim drugom. Bitno je pronaći nešto u čemu ćete uživati i nećete raditi s negodovanjem, a ujedno da ostanete aktivni kako bi mogućnost do dolaska boli bila čim manja. Također, nije potrebno pretjerivati, dovoljno je dva ili tri puta u tjednu odraditi vježbe s otporom.
  • Kvalitetan odmor i san također igraju veliku ulogu u zdravlju. Česta greška početnika je intenzivno vježbanje već u samom početku bez potrebnog vremenskog perioda za odmor. Posebice se javlja problem kada treninzi postaju intenzivniji s očekivanjima da će rezultati doći brzo, dok ono što se zapravo događa je kontraefekt. Tijelu je potreban odmor pa tako, i kada ste aktivni, morate odmoriti i tijelu dopustiti da se oporavi od aktivnosti.
  • Samomasaža masažnom lopticom pomoći će vam da bolna područja učinite manje bolnima. U ovom slučaju preporučljiva je tvrda gumena glatka loptica, a ne teniska loptica koja je premekana:

-Korisnicima često kažem da kupe malu lopticu, veličine teniske loptice, ali tvrđu, no generalno je to loptica za masažu. Najbolje ju je koristiti tako da da ćete se nasloniti na zid te postaviti lopticu između leđa i zida. Svakako izbjegavajte kralježnicu i kosti, a potom pomičite lopticu lijevo-desno, gore-dolje i kružno te ju lagano zadržite ukoliko naiđete na bolnu točku. Za veći pritisak stavite lopticu na pod, lezite na nju i pomičite tijelo po istom principu, govori nam fizioterapeutkinja Petra.

 

Objava DARIVANJE Vodimo Vas na masažu u Physio Pero! pojavila se prvi puta na V'Gradu.


ESIF Mikro zajmovi za obrtna sredstva