- Web
- V'Gradu
Članovi Atletskog kluba Turopolje za vikend nastupili na pet utrka, na četiri su završili na pobjedničkim postoljima
![['atletski klub turopolje', 'maraton', 'polumaraton', 'sportski uspjesi', 'utrka']](/media/cache/15/ca/15cabc34e131a392f22f3b4b7becb363.jpg)
U subotu 12. travnja su se trkači i trkačice AK Turopolje rastrčali se po cijeloj Hrvatskoj, od istoka (Osijek) do zapada (Istra), od sjevera (Međimurje) do juga (Knin i Zadar). Zabilježili su tri grupna i dva individualna nastupa na pet utrka, a na svakoj od njih ostvarili su fenomenalne rezultate, uključujući četiri pobjednička postolja.


Najviše Turopoljca bilo je u Kninu, gdje se održao Krčić Trail, utrka koja se boduje s bonus bodovima za KontinenTrail ligu, u kojoj natjecatelji AK Turopolje redovno sudjeluju. Ova utrka bila je posebna po mjestu startno-ciljne zone, koja se nalazila uz prirodni fenomen slapa Krčić, ispod kojeg izvire rijeka Krka.
Najuspješnija turopoljska trail trkačica Jasna Mikulić ispunila je očekivanja i završila je na pobjedničkom postolju utrke od 22.5 kilometra s 950 metara elevacije. S rezultatom 2h53min16sec osvojila je treće mjesto, brže su bile jedino Matea Morović i Petra Kulić.
Istu su utrku istrčali Hrvoje Mikulić (12. mjesto, 2h46min20sec) i Marijan Malčević (24. mjesto, 3h09min26sec). Na kraćoj stazi od 13 kilometara bili su Zvonimir Bradić (78. mjesto, 1h56min06sec) i Manuela Bradić (120. mjesto, 2h47min11sec).


U Osijeku je istovremeno održan 21. Osječki Ferivi polumaraton, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu. AK Turopolje su na 21-kilometarskoj stazi predstavljali dvije žene i dva muškarca.
Vedrana Janjić opet je oduševila svojoj izvedbom, s rezultatom 1h34min33sec osvojila je fantastično šesto mjesto u generalnom poretku 195 žena. Bila je druga od svih hrvatskih trkačica i prva u kategoriji Ž45.
U Osijeku je svoj prvi polumaraton istrčala Antonija Marton, s rezultatom 1h56min46sec osvojila je odlično 44. mjesto u ženskoj konkurenciji. U muškoj konkurenciji među 597 trkača AKT su predstavljali Marko Budanko (241. mjesto, 1h49min26sec) i Ivan Križanović (447. mjesto, 2h07min40sec).


U subotu navečer u Zadru je održan Zadar Night Run, utrka na kojoj se moglo birati između polumaratona, 10km, 5km i 2.5km. Troje članovi obitelji Prpa trčalo je pet kilometara, a najuspješniji je bio Ivica Prpa s osvojenim desetim mjesto generalke među 147 muških natjecatelja. Valerija Prpa je bila 28. među ženama, a Severina Prpa je završila na 37. mjestu. Utrku od 2.5km istrčala je 11-godišnja Katarina Prpa, bila je 56. od 107 natjecateljica.
U Merhatovcu u Međimurju održana je 11. Međimurska utrka vatrogasaca kao prvo kolo Vatrogasne trkačke lige. Mraclinski vatrogasac i član AK Turopolje Nedjeljko Babić, koji nastupa za Javnu vatrogasnu postrojbu Zagreb, pretrčao je 6 kilometara za 30min09sec, osvojivši drugo mjesto u kategoriji M50 i 21. mjesto generalke među 43 muška natjecatelja.


Tijekom vikenda održana je i najveća hrvatska trail utrka – 100 milja Istre. I tamo je AK Turopolje imao predstavnicu, ne na 100 milja, nego u maratonskoj utrci od 42 kilometra od Motovuna do Umaga. Renata Horvatek istrčala je maratonsku dužinu s elevacijom od 935 metara za 5h41min26sec, osvojivši 81. mjesto ukupno i prvo mjesto u kategoriji žena iznad 60 godina.


Objava Članovi Atletskog kluba Turopolje za vikend nastupili na pet utrka, na četiri su završili na pobjedničkim postoljima pojavila se prvi puta na V'Gradu.
- Web
- V'Gradu