- Web
- V'Gradu
“Hassanovi ratovi” ponovno pred publikom u rodnom gradu autora: Posebne projekcije u POU VG
![['besplatna projekcija', 'dokumentarni film', 'Hassan Haidar Diab', 'hassanovi ratovi', 'posebne projekcije', 'pou vg', 'pučko otvoreno učilište velika gorica', 'ratni izvjestitelj', 'ratni novinar']](/media/cache/d6/e8/d6e8f0886c830738ec1e289193b4ca7a.png)
Dokumentarni film „Hassanovi ratovi“, koji je tijekom prošle godine osvojio srca publike diljem regije, vraća se u Veliku Goricu – grad koji autor filma Hassan Haidar Diab danas naziva svojim domom. Prva od sedam posebnih projekcija održat će se 5. lipnja u 20 sati u Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica.
Film redatelja Roberta Bubala i producenta Marija Vukadina donosi potresnu, ali i nadahnjujuću priču o putovanju Hassana Haidara Diaba – novinara, ratnog reportera i političkog komentatora Večernjeg lista – kroz osobne ratove i unutarnje dileme. Nekadašnji pripadnik Palestinske oslobodilačke organizacije (PLO), Hassan je napustio oružje i stavio istinu ispred svega, čak i vlastite sigurnosti.
Za svoj rad nagrađen je na festivalima u Vukovaru i Tuzli, a sada, godinu dana nakon premijere, film dolazi pred goričku publiku. Ova posebna projekcija podsjetnik je na važnost svjedočenja i osobne hrabrosti u vremenima sukoba i nesigurnosti.
Unatoč prijetnjama radikalnih islamista i ruskih agenata, Hassan nastavlja prenositi istinu iz prve ruke – o ratovima Bliskog istoka, ali i o unutarnjim borbama svakog čovjeka. Film je svojevrsna ispovijest i poziv na suosjećanje, ali i na kritičko preispitivanje vlastitih stavova i odluka.
Objava “Hassanovi ratovi” ponovno pred publikom u rodnom gradu autora: Posebne projekcije u POU VG pojavila se prvi puta na V'Gradu.
- Web
- V'Gradu