Prijava

Vaša prijava

Vikend pun događanja: Gdje se zabavljamo u gradu i okolici?

['događanja', 'letovanić', 'Velika Gorica', 'vikend']

Pred nama je bogat vikend ispunjen događanjima u Velikoj Gorici i okolnim mjestima. Donja Lomnica, Okuje, Letovanić, Kuče i Mala Buna pripremili su raznovrstan program za sve generacije – od proštenja i kulturnih večeri do sportskih susreta i vrhunskog boksa. Evo što vas sve čeka!

Foto: Udruga žena Kuče

Donja Lomnica slavi Bartolovo i Dan mjesta

Donja Lomnica ovoga vikenda obilježava blagdan Bartolova i Dan naselja. Program počinje već u petak trodnevnicama u župnoj crkvi „Sveta tri kralja“. U subotu prijepodne očekuje vas Dan otvorenih vrata DVD-a, a navečer misa, polaganje vijenaca poginulim braniteljima i svečana sjednica Vijeća mjesnog odbora uz nastup KUD-a Nova Zora. Nedjelja donosi tradicionalno Bartolovsko proštenje s misom u 11 sati, a poslijepodne su organizirane društvene igre, nogometna utakmica NK Lomnica – NK Gradići i večernja zabava uz grupu „Megi“.

Okuje se prisjeća Petra Bartolića kroz mali nogomet

Sportsko društvo Okuje i ove godine organizira memorijalni malonogometni turnir u spomen na Petra Bartolića, mladića koji je prerano preminuo 2022. godine. Turnir će okupiti 12 ekipa, a nagrade su predviđene za najbolje. Uz nogomet, posjetitelje očekuje i glazbeni program – nastupit će „Šaka tamburaša“, dok će domaćini brinuti za bogatu ponudu hrane i pića.

Letovanić domaćin Utrke kupskih čamaca i Bartolovske nedjelje

U Letovaniću se i ove godine održava manifestacija „Letovanić, selo pokraj Kupe“, a vrhunac programa očekuje se u nedjelju. Nakon jutarnjih sadržaja – ribolova, malonogometnog turnira i mise – u 17 sati starta 19. Utrka kupskih čamaca sa sudionicima iz cijele Hrvatske. Cilj je na plaži u Letovaniću gdje slijedi proglašenje pobjednika. Dan završava koncertom grupe Condori, a posjetitelje tijekom cijelog dana očekuju i degustacije vina, kokteli i sportske igre.

Slavonski ugođaj u Kučama

U dvorištu Stare škole u Kučama u subotu navečer možete doživjeti pravi slavonski ambijent. U organizaciji vrijednih udruga iz mjesta priređuje se večer slavonske tradicije uz tamburašku glazbu i bogatu gastronomsku ponudu. Na meniju su gulaš, palačinke, rakija i još poneko iznenađenje, a druženje počinje u 19 sati.

Mala Buna u znaku boksačke večeri

Nogometno igralište u Maloj Buni ove subote pretvara se u ring za Noć profesionalnog boksa. Publiku očekuje čak 20 borbi – deset profesionalnih i deset amaterskih. Posebnu pažnju privlači nastup domaćeg borca Ivice Bačurina, koji će se sučeliti s Draganom Dragojevićem iz BiH. U ring ulaze i poznata imena hrvatskog boksa poput Petra Cetinića, Lovre Pavčeca i Marka Zeljka, kojemu će ovo biti profesionalni debi. Početak programa je u 19 sati, a organizatori najavljuju vrhunsku atmosferu.

Bilo da volite sport, tradiciju, glazbu ili kulturna događanja – ovog vikenda u našem kraju svatko će pronaći nešto za sebe. Vidimo se na proštenjima, utakmicama, utrkama i koncertima!

Objava Vikend pun događanja: Gdje se zabavljamo u gradu i okolici? pojavila se prvi puta na V'Gradu.