Prijava

Vaša prijava

130 tisuća eura za novo teretno vozilo za Srednju strukovnu školu Samobor


Zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec uručio je danas ključeve novog teretnog vozila za potrebe osposobljavanja učenika ravnatelju Srednje strukovne škole Samobor Davoru Škiljanu.

„Radi se o potpuno novom vozilu vrijednosti 130 tisuća eura, a ovu investiciju u cijelosti je financirala Zagrebačka županija koja je i osnivač ove škole. Za učenike Srednje strukovne škole Samobor ovo vozilo je most između teorije i prakse“, rekao je Kolarec.

Inače, Srednja strukovna škola Samobor jedina u Zagrebačkoj županiji, i to od 2007. godine, ima obrazovni program „Vozač motornog vozila“ koji svake godine upisuje 24 do 26 učenika i učenica. Po završetku trogodišnje srednje škole stječe se stručna sprema Vozača motornog vozila te se u vozačku dozvolu upisuje položena B i C kategorija.

U vozilo marke Mercedes, C kategorije, najveće dopuštene mase od 12 tona, ugrađen je digitalni tahograf te udvojene komande gasa, spojke i radne kočnice, a za sve su napravljena ispitivanja i dobivene potvrde.

Ravnatelj Škiljan istaknuo je da je zamjena dosadašnjeg vozila (2010. godište) bila nužna jer vozila starija od 15 godina ne udovoljavaju sigurnosne propise da bi se u njima održavao nastavni proces iz predmeta vožnja motornog vozila, odnosno održavali ispiti u HAK-u. „Svaki učenik ovog smjera će u ovom vozilu odvoziti 45 sati prije polaganja vozačkog ispita“, rekao je Škiljan te zahvalio Zagrebačkoj županiji na kupnji vozila.

Ovom prigodom zamjenik Kolarec podsjetio je i da Županija kontinuirano ulaže u strukovno obrazovanje na svom području.

„Prije godinu dana smo upravo u ovoj školi otvarali Centar izvrsnosti za automatiku, senzoriku i obnovljive izvore energije u sklopu 15,5 milijuna eura vrijednog projekta Regionalni centar kompetentnosti. Posebno mi je drago što se u očima učenika i roditelja mijenja odnos prema strukovnim zanimanjima pa interes za upise u strukovna zanimanja u našim školama uvelike nadmašuje postojeće mogućnosti“, istaknuo je Kolarec.