U sklopu projekta InterWine u Pušći otvoren vinski podrum
U sklopu projekta InterWine, financiranog iz programa "Interreg Slovenija-Hrvatska", u Pušći je otvoren novouređeni vinski podrum - novo središte 'vinskih priča' pušćanskoga kraja.
„Dobili smo mjesto susreta, u kojemu će se moći istražiti vinska regija ovoga kraja. Ona jest u začetku, ali ima mladih vinara koji su pokazali želju, volju i strast prema sektoru vinogradarstva i vinarstva. Ovo je velika priča i za Turističku zajednicu Zagrebačke županije jer stvaranjem nove turističke infrastrukture i mi kao destinacija dobivamo na značaju“, rekla je Ivana Alilović, direktorica TZ Zagrebačke županije, ujedno i voditeljica projekta InterWine.
U projekt su uključeni hrvatski i slovenski partneri, a njegova ukupna vrijednost je 1,38 milijuna eura. Cilj je stvoriti jedinstvenu eno-gastronomsku destinaciju koja povezuje Hrvatsku i Sloveniju kroz vino, kulturu i održivost. Nakon Pušće, vinski podrum uskoro će dobiti Velika Gorica i slovenske Brežice.
„Zajedništvom stvaramo priču korisnu za budućnost. Otvaramo prostore u koje će putnik-namjernik željeti doći“, rekla je Alilović. U uređenje vinskog podruma u Pušći utrošeno je oko 50.000 eura.
„Kroz projekt InterWine Pušću promoviramo i kao vinsku regiju. Želimo je staviti na turističku kartu Zagrebačke županije, pa i šire. Nadam se da će vinski podrum potaknuti mlade vinare da proizvode još bolja i kvalitetnija vina“, rekao je načelnik Pušće Filip Bernardić.
 
                    
                    
                