FOTO Koka nadigrala Udarnik i prošla u četvrtfinale

[]

14.02.2024. Velika Gorica. Hrvatski kup osmina finala: ŽŽRK Udarnik – RK Koka Varažždin 21:29. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometašice Udarnika (2.HRL Zapad) izgubile su u osmini finala Hrvatskog kupa od prvoligaške ekipe Koka iz Varaždina rezultatom 21:29 (10:11). Pred 150 posjetitelja igračice domaće ekipe vrlo dobro su se držale cijelo prvo poluvrijeme (2:0, 3:1, 5:5, 8:9), Koka je prvi put došla u vodstvo (5:6) u 14. minuti.

Bernarda Mostarlić je do 14. minute postigla 4 gola, ali do kraja susreta nije se više upisala u listu strijelaca. Kokice su u 21. minuti imale tri gola prednosti (6:9), ali na odmor se otišlo samo s pogotkom viška za gostujuću ekipu (10:11).

Početkom drugog poluvremena Koka je vodstvo povisila na 10:14 i taj minus domaće igračice nisu stigle ispraviti. Odlična na vratima varaždinske ekipe bila je Janja Tušek (13/22), a nezadrživa u napadu bila je Dora Pajić koja je od svojih 7 pogodaka (iz 7 pokušaja) zabila 6 u drugom poluvremenu. Najveću prednost od 8 golova Koka je dostigla u 51. minuti odnosno na kraju utakmice.

Kod Udarnika najučinkovitija bila je Andrea Antonić sa 6 golova, Dian Vincek 4 i Mostarlić 4. U redovima Koke najefikasnije su bile Dora Pajić 7/7, Martina Krajpl 7/12, Leda Košćak 5/6 i Una Ivančić 5/9.

Suci su za Udarnik dosudili 6 sedmeraca, za Koku niti jedan.

Ova objava FOTO Koka nadigrala Udarnik i prošla u četvrtfinale se prvi puta pojavila na cityportal.hr.