FOTO Klas bolji od Kupe za svoju 9. pobjedu

[]

Mičevec, 20.04.2024. JŽNL-22.kolo: Klas-Kupa 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je u 22. kolu JŽNL-e pobijedio posljednjeplasiranu Kupu rezultatom 3:0 golovima Ante Tomaševića (2) i Ivana Babića. Očekivanu pobjedu domaća momčad zabilježila je u mirnoj utakmici bez velikog naprezanja, jer gosti iz Pokupskog nisu pokazali nešto više u napadačkom segmentu igre.

Vodstvo Klasa golom Tomaševića u 39. minuti potvrđeno je tek u zadnjih petnaest minuta. Prvo se Babić prošetao po petercu i malo iskosa s desne strane skoro iz mrtvog kuta pored vratara pogodio suprotnu malu mrežicu za 2:0 (74′). Nešto slično odigralo se samo dvije minute kasnije, Tomašević se najbolje snašao u blizini vrata i pogodio donji kut za 3:0 (76′).

Sporadični napadi Kupe završavali su pred kaznenim prostorom domaćih, a pokušaji iz daljine bili su neprecizni. Klas je završio utakmicu s deset igrača, isključen je Fran Matić zbog dvije opomene.

JŽNL 2023./2024., 22.kolo

NK Klas – NK Kupa (Pokupsko) 3:0 (1:0)

Mičevec. Igralište: ŠRC Mičevec. Subota, 20.04.2024., 17 sati. Sudac: Jurica Huzjak (Gustelnica). Pomoćni suci: Marin Sudar i Dario Aščić (oba Velika Gorica). Delegat: Dobroslav Planinić (Nova Kapela). Strijelci: 1:0 – Tomašević (39), 2:0 – Babić (74), 3:0 – Tomašević (76).

KLAS: Petrović, Galić, Petir (cap.), Babić, Županić, Tomašević, Celčić, Caganić (od 90.+2 Gusak), Janić (od 77. Matić), Jambrišak, Šteko. Trener: Siniša Mioković.

KUPA: To.Sečenj, Vranešić, P.Šestak, I.Petković (cap.), I.Šestak, M.Petković, Ti.Sečanj (od 80. L.Bašić), Đuran (od 46. Brajković), B.Pirša, Belečić, D.Pirša (od 44. R.Bašić). Trener: Josip Kraljević.

Ova objava FOTO Klas bolji od Kupe za svoju 9. pobjedu se prvi puta pojavila na cityportal.hr.