Gorica izgubila dva boda zbog krivih sudačkih odluka i vlastite neefikasnosti

Gorica je i treću utakmicu u nizu ostala neporažena, ali ostaje žal za dva izgubljena boda protiv Dugopolja u susretu koji je morala po svemu dobiti. Igrači trenera Damira Milinovića su samo u prvih desetak minuta pustili nešto više prostora gostima za kombiniranje, odnosno razvlačenje u širinu i pokušaj proboja po bočnim pozicijama. Iznenadni ubačaj u 11. minuti doveo je Igora Hajduka u golšansu koju je neutralizirao pričuvni vratar Josip Radić (prvi vratar Boris Baćak ozlijedio se na zagrijavanju). Hajduk je u 27. pogodio mrežu, pogodak nije priznat zbog navodnog zaleđa (to je bila prva sporna sudačka odluka). Malo prije toga, 23.minuti, prigodu ne koristi Matija Dvorneković čiji je udarac po sredini vrata golman lako ukrotio. Nesporazum stopera i vratara gostiju u 29. Hrvoje Štrok je zamalo pretvorio u pogodak , vratar je u padu krajnjim naporom sačuvao mrežu. U ovoj situaciji sudac je trebao dosuditi bar indirektan udarac za Goricu, jer je vratar rukama uhvatio loptu nogom dodanu od svog stopera. Posljednja izgledna prigoda za domaću momčad u prvom poluvremenu bila je u 45. kada je Štrokov ubačaj iz kuta Damir Milanović slabo zahvatio glavom i lopta je završila mimo vrata. U prvom dijelu gosti nisu ozbiljnije ugrozili domaća vrata.

Kazneni udarac

Početkom drugog poluvremena Dugopolje je imalo prigodu za vodstvo kada je visoki ubačaj iz kuta preletio Šuškovića i pao na glavu Maria Batinića koji je slabo reagirao i lopta je završila iznad grede. Silovit prodor Jančetića u 60. i poluvisoki centaršut zahvatio je Štrok, lopta se odbila od stopera ponovo do Štroka koji opet pokušava pucati, u kontaktu s njim Krstulović odbija loptu, Štrok pada i traži penal, sudac Cestarić odmahuje rukom. Pet minuta kasnije Nermin Hodžić nerezonski šutira vrlo slabo, daleko od vrata, umjesto da uposli Hajduka u vrlo izglednoj poziciji. Kardinalni sudački previd događa se u 68. kada vratar Radić s obje ruke ruši Hajduka, Cestarić se ne oglašava, a prvi pomoćni sudac signalizira glavnom sucu da je vratar prvo odbio loptu. Nije točno, fotosnimak zorno demantira pogrešnu sudačku odluku. Gosti su u 79. imali izglednu prigodu kada je dubinska lopta Kovača došla do Prijića koji je bio leđima okrenut vratima Šuškovića, slab udarac iz okreta bio je lagani plijen za domaćeg čuvara mreže. Štrokov ubačaj iz prekida u 89. pronašao je Milanovića koji udarcem glavom sa 7-8 metara prebacuje gredu i utakmica završava bez pogodaka.

Hrvoje Štrok

Gorica je igrala napadački, stvarala prigode i promašivala te izgubila dva boda. Ohrabruje činjenica da momčad od dolaska trenera Milinovića djeluje sigurnije i, što je najvažnije, ima igru. Postavljanje Štroka na poziciju iza dva napadača je optimalno rješenje, jer iskusni veznjak pravovremeno proigrava i gura svoje napadače u izgledne prigode. Može mu se ipak zamjeriti što je u posljednjim minutama malo više solirao vjerujući da može sam odlučiti utamicu. To nije prolazilo zbog zgusnute dugopoljske obrane. Štrok treba ostati centralni vezni igrač odnosno dirigent u sredini terena i hitre napadače ‘hraniti’ uporabljivim loptama. Sve preko toga i mimo toga je ”traženje kruha preko pogače”. Uostalom, majstor u veznom redu najveći kompliment dodijelio je sam sebi – odigrao je svih 90 minuta i bio najbolji akter vrlo gledljive utakmice!

1. HNL – 7. kolo

Gorica – Dugopolje 0:0

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 150. Srijeda, 16.09.2015., 16:30 sati. Sudac: Marko Cestarić (Sisak). Pomoćnici: Nikola Kečkiš (Virovitica) i Emir Trklja (Petrinja). Delegat: Zdenko Blažičević (Gradina).

GORICA: Šušković, Jančetić, Milanović, Vinković, Žutić, Zenuni, Hodžić, Škvorc (od 75. Matošević), Štrok, Dvorneković (od 42. Perković), Hajduk (od 83. Lemondzhava). Trener: Damir Milinović.

DUGOPOLJE: Radić, Režić, Balić (od 70. Jurić), Prijić, Peričić, Tomašević (od 46. Kovač), Babić, Batinić, Plazibat (od 84.Nemanić), Žižić, Krstulović-Opara. Trener: Krešimir Sunara.

Rezultati, redoslijed

1. kolo (srijeda, 16.09.2015.): Gorica – Dugopolje 0:0, Rudeš – Šibenik 2:3, Lučko – Cibalia 0:3, Imotski – Dinamo II 3:1, Sesvete – Hrvatski dragovoljac 3:1, Segesta – Zadar 1:1.
  2. kolo (12.09.2015.): Dinamo II – Gorica 1:3 (/Hajduk, Štrok, Dvorneković), Šibenik – Segesta 3:1, Dugopolje – Sesvete 2:2, Cibalia – Imotski 1:1, Zadar – Lučko 3:0, Hrvatski dragovoljac – Rudeš 1:1.

Redoslijed: 1. Šibenik 19 (7 6 1 0 14:4), 2. Cibalia 12 (7 3 3 1 11:5), 3. Dugopolje 11 (7 3 2 2 12:7), 4. Sesvete 11 (7 3 2 2 11:9), 5. Imotski 8 (7 2 2 3 9:10), 6. Dinamo II 8 (7 2 2 3 8:9), 7. Gorica 8 (7 2 2 3 5:6), 8. Rudeš 8 (7 2 2 3 11:13), 9. Hrvatski dragovoljac 8 (7 2 2 3 6:10), 10. Zadar 8 (7 2 2 3 7:13), 11. Segesta 7 (7 2 1 4 9:11), 12. Lučko 7 (7 2 1 4 7:13).