Dominacija kadetkinja Poleta

Kadetkinje Poleta osvojle 4 zlatne medalje

IMG_2207

U Dugom Selu odigrano je 14. i 15. ožujka Prvenstvo Zagrebačke županije u šahu za kadete i kadetkinje. Nastupiilo je 52 šahista među njima i 9 Poletovih nada. Nastavila se dominacija kadetkinja Poleta koje su osvojile prva mjesta u svim uzrastima. Marta Trgovac povakinja je do 9 godina, Marta Đeno prva je do 11 godina, Lucija Rožić (J) do 13 a Mihaela Blažeka do 15 godina. Uspješna je bila i Dora Jazbec koja je osvojila 3. mjesto i brončanu medalju  a bez medalje od poletovih kadetkinja ostala je jedino Mira Trgovac iako je osvojila isti broj bodova kao i Dora ali je bila slabija po dodatnim kriterijima. U muškoj konkurenciji Polet je imao u natjecanju kadete u kategoriji do 9 i 15 godina. Iznenađenje je najmlađoj kategoriji  napravio Nikola Kos, djećak iz vrtića, koji je osvojio drugo mjesta ispred klupskog kolege Tina Kajganića dok je prvi je bio Borna Franc iz Samobora. U kategoriji do 15 godina iz Poleta nastupio je Jakov Đeno. Dobrom igrom ostvario je dobar rezultat i s 4 boda podijelio 5 mjesto. Na Županijskom prvenstvu nastupio je prvi put i Karlo Pleša član ŠK Velika Gorica i ostvario odličan rezultat, podijelio je 3 mjesto ali po dodatnim kriterijima pripalo mu je 4. mjesto.