[]

Košarkaši Gorice priredili su pravu senzaciju u drugoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske. Oslabljeni domaći sastav, koji je igrao bez Batura, Ljubičića i Bakovića, pri čemu je na mjestu “petice” bio Mazalin, uspio je sjajnom igrom tijekom svih četrdeset minuta pobijediti favorizirani Zadar sa 79:76 izborivši majstoricu u Zadru.

Poveo je Zadar s 4:0, i to je bilo najveće gostujuće vodstvo, dok je domaći sastav u drugoj četvrtini imao i +8 (30:22). Domaći igrači bili su u prvom dijelu šuterski raspoloženi i bilo je pitanje mogu li u tom ritmu nastaviti i u nastavku susreta.

Nišanske sprave i dalje su bile naštimane, tako da je o pobjedniku odlučivala sjajna završnica, koju je odlučio Borna Kapusta koji je kod rezultata 74:74 ubacio tricu za 77:74. Bili su to njegovi prvi poeni na utakmici, koji su pokazat će se kasnije bili i odlučujući za jednu od najvećih goričkih pobjeda.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Karlo Uljarević s 22 poena. Lovro Mazalin je uz 11 koševa ubilježio i 7 skokova, dok je Mate Kalajžić postigao 11 koševa uz 6 skokova i 5 asistencija. Ivan Majcunić i Ante Mašić zaustavili su se na 10 koševa. Zadrane je predvodio Chinanu Onuaku sa 17 poena.