[]

Nakon uvjerljivog izdanja na Baldekinu kod Šibenke, košarkaši Gorice i na domaćem su parketu upisali pobjedu. S 90-73 Goričani su svladali Alkar, koji se u Velikoj Gorici bez obzira na visoki poraz pokazao u dobrom svjetlu.

Iako je susret završio s +17 za sastav trenera Josipa Sesara, Gorica je do pobjede došla teže od očekivanog, jer uporni Sinjani nisu se predavali niti na -21, jer u 25. minuti Gorica je imala najvećih 57:36. Uslijedio je potom period blijede domaće igre što gosti obilato koriste i naplaćuju te u 34. minuti dolaze na samo koš zaostatka (64:63).

Nada gostiju brzo je “ubijena”, jer Kalajžić tricom povisuje na +4 (77:63), da bi na ulasku u posljednjih pet minuta Gorica otišla na deset poena viška (75:65), te mirno privela utakmicu kraju.

-Bez obzira na rezultat i plus 17, za nas je ovo bila teška i jako zahtjevna utakmica. Danas smo tri puta morali pobjeđivati u utakmici, jer oni su se stalno vraćali. Pred nama je još puno posla, no nakon pobjede ne treba dizati tenzije, jer već u utorak nas čeka nova utakmica- kazao je nakon utakmice trener Gorice Josip Sesar.

U redovima Gorice sjajno je odigrao Marko Baković kojeg je samo jedan skok dijelio od double-double učinka (23 poena i 9 skokova). Osim Bakovića, Gorica je imala još četvoricu dvoznamenkastih igrača; Konjevića sa 16 poena, Cinac je dodao 12, a Majić i Kapusta po 10. U redovima Alkara prvi strijelac Roko Gizdavčić s 15 ubačaja.

HT PREMIJER LIGA, 2. KOLO
KK GORICA – KK ALKAR 90:73 (19:18, 23:15, 17:20, 31:20)
KK GORICA: Uljarević 6, Kalajžić 9, Mašić, Savić, Cinac 12, Majić 10, Miloloža, Sokol, Baković 23, Cvitković 4, Kapusta 10, Konjević 16. TRENER: Josip Sesar
KK ALKAR: B. Jurela, Ali 14, I. Jurela, Gizdavčić 15, Putnik, Collins 9, Šarić 9, Tomašević, Vučić 13, Došen 7, Jukić, Gilbert 6. TRENER: Marko Trninić

Objava FOTO: Košarkašima Gorice druga pobjeda, teže od očekivanog pao Alkar pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.