[]

Košarkaši Gorice na domaćem su parketu pobijedili Vrijednosnice Osijek s 82:70 u utakmici 11. kola HT Premijer lige. Domaći košarkaši do pobjede su došli u drugom dijelu, nakon što su na veliki odmor otišli s četiri poena zaostatka (40:44).

Nakon dobrog otvaranja i vodstva 12:5, gosti iz Osijeka serijom 11:2 prelaze u vodstvo 16:14. Većim dijelom prve i druge četvrtine Osječani su imali vodstvo, koje je sredinom druge četvrtine iznosilo najvećih +8 (28:36).

U nastavak susreta domaća je momčad ušla puno angažiranije i odlučnije što se vidjelo i na terenu, jer gosti u prvih pet minuta treće četvrtine nisu ubacili niti jedan koš iz igre. Sjajnom obranom i brzom tranzicijom u napadu Goričanu su četvrtinu završili s 35 postignutih poena za pokazat će se odlučujućih +19 na ulasku u posljednjih deset minuta (75:56).

Nešto slabija igra u posljednjoj četvrtini omogućila je da gosti ne dožive rezultatsku katastrofu, već su susret završili s podnošljivih -12 (82:70).

Domaće strijelce predvodio je Marko Baković s 19 koševa, po 13 ubacili Karlo Uljarević i Mate Kalajžić, dok je kapetan Borna Kapusta uz 10 poena imao i 10 asistencija. Kod Osječana je najbolji bio Kuany Kuany s 20 poena i 10 skokova.