HNK Gorica zaustavila Osijek, ostala je žal za pobjedom

[]

U prvoj utakmici 18. kola Prve HNL Gorica i Osijek su igrali 1-1. Poveli su domaći golom Jurice Pršira, a poravnao je Amer Hiroš.

Gorica je protiv lidera prvenstva do prednosti stigla u samom otvaranju utakmice, Steenvoorden je poslao dugu loptu u kazneni prostor Osijeka gdje ju je primirio Kalik i ostavio na udarac natrčalom Prširu koji je s 15 metara bio precizan. Uslijedio je pritisak Osijeka koji je donio poravnanje u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Miloš je uputio centaršut s desne strane, a Hiroš se odlično snašao i petom s pet metara zatresao suparničku mrežu.

Osijek je od 61. minute ostao s 10 igrača jer je zbog dva žuta kartona isključen Kleinheisler, pa Gorica u posljednjih pola sata bila dominantna, stvorila nekoliko izglednih prilika, dva puta pogađala i okvir gola, ali nije uspjela ostvariti pobjedu.

Objava HNK Gorica zaustavila Osijek, ostala je žal za pobjedom pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.