Gorica protiv Zaboka dobila neizvjesnu završnicu

[]

Košarkaši Gorice pobijedili su sa 79-77 Zabok na domaćem parketu, u utakmici 17. kola HT Premijer lige.

Utakmica je bila vrlo neizvjesna, a posljednju četvrtinu je Gorica otvorila serijom 8-0 čime je pobjegla na deset poena razlike. Unatoč tome Zabok se uspio oporaviti i minutu prije kraja je došao na minimalni zaostatak (76-75). No, tada je ključnu tricu pogodio Karlo Uljarević čime je Gorici osigurao pobjedu.

Najbolji igrač u pobjedničkom sastavu bio je Borna Kapusta sa 17 poena, šest asistencija i pet skokova. Mate Kalajžić je dodao 15, a spomenuti Uljarević 11 uz šest asistencija. U poraženom sastavu izdvojimo Jarvisa Garretta koji je ubacio 20 koševa uz tri ukradene lopte.

Gorici je ovo bila deveta pobjeda u sezoni (uz to ima i sedam poraza), dok je Zabok trenutačno na omjeru 6-9.

Objava Gorica protiv Zaboka dobila neizvjesnu završnicu pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.