U sklopu priprema za subotnji prvenstveni susret u Vinkovcima kod Spačve, koja je prvenstvo otvorila s tri pobjede, rukometaši Gorice sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani ugostili Beijing Sport University, koji se natječe u SEHA ligi. Selekciju ponajboljih kineskih rukometaša s klupe vodi proslavljeni hrvatski vratar, Vlado Šola kojem asistira Tonči Valčić, koji će u narednih godinu dana pokušati igrače što bolje razviti.

Da ih čeka puno posla pokazala je i sinoćnja utakmica u kojoj su Goričani slavili s 33:31. Domaća momčad kroz cijeli je susret bila u vodstvo, tek u nekoliko navrata igrači Beijing Sport Universityja su poravnavali rezultat.

-Pokušali smo svima dati minutažu s time da su više igrali ovi s manjom minutažom. Spačva igra malo drugačiju obranu, no dobro. Pobijedili smo, a sama izvedba mogla je biti i bolja- rekao nam je trener goričkih rukometaša Andrija Nikolić, najavivši subotnji dvoboj u Vinkovcima.

-Spačva je čvrsta, pogotovo doma. Puno trče, tako da nas čeka jedna prava utakmica. Mi treniramo i vjerujemo da ćemo biti sve bolji, kako će sezona odmicati- zaključio je trener Nikolić.