Košarkaši Gorice su u 16. kolu prema očekivanju svladali momčad Sonik Puntamike u utakmici u kojoj su gosti samo u prvoj četvrtini bili ravnopravni, imali su čak i vodstvo (8:14, 17:22). U drugoj četvrtini Goričani su u prvih pet napada postigli 15 koševa (3 trice i dva puta 2+1) i na odmor otišli s prednošću od 7 poena.

Početkom drugog poluvremena domaći su dodatno ubrzali igru i ubrzo je prednost iznosila 20 poena. Gosti iz Zadra bili su torpedirani ‘tricama’, ukupno 11/23 (47.8%). Najveće vodstvo domaćih bilo je 25 poena (71:46) i na kraju 3. četvrtine (80:55). U posljednjoj dionici Zadrani su iskoristili nešto ležerniju igru domaćih i smanjili rezultat na nešto pristojniju razliku.

Najraspoloženiji i najučinkovitiji kod Gorice Ivan Majcunić sa 17 koševa (za tri 3/3, za dva 4/7), a kod Sonik Puntamike Šime Špralja s 14 koševa (2/5 za tri, 4/6 za dva). Gorica je imala 12 skokova više.

HT PREMIJER LIGA KOŠARKA, 16. KOLO
KK GORICA – KK SONIK PUNTAMIKA 91:74 (22:22, 25:18, 33:15, 11:19)
KK GORICA: Miković 8, Vučić 3, Majcunić 17, Petrović 11, Babić 11, Mašić 10, Papac, Mazalin 9, Brzoja 12, Gospić 2, Kapusta 8. TRENER: Josip Sesar
KK SONIK PUNTAMIKA: Jošić 9, Palčić 12, Cvitković 11, Marić 9, Jurjević 4, Barbaroša 3, Bašić 6, Keserović 2, Špralja 14, Petani, Segarić 4. TRENER: Šime Kraljević

Objava FOTO: Košarkaši Gorice do pobjede furioznom igrom u 3. četvrtini pojavila se prvi puta na 01Portal.