[]

Poslije tri startna poraza, nogometaši Vatrogasca u četvrtom kolu 1. ŽNL napokon su uknjižile prve ovosezonske bodove. Pred lijepo popunjenim gledalištem u Kobiliću, Vatrogasac je s 2:0 svladao u susjedskom derbiju Mladost iz Obrezine.

Pitanje pobjednika riješeno je još u prvom dijelu kada domaća momčad zgodicima Antunovića u 15. te Ivkića u 40. minuti dolazi do vodstva od 2:0.

Drugih 45. minuta donosi dinamičan susret s podosta prilika s jedne i druge strane. Gosti iz Obrezine bili su opasniji u prvom valu te su konstantno „sijali“ opasnost pred golom vratara Caputa čija je mreža ostala netaknutom. Kadu se gosti ispuhali, domaćini su polako preuzimali kontrolu i bili opasnija momčad.

Po već ustaljenoj tradiciji pobjedu su igrači Vatrogasca proslavili uz Browinge.

1.ŽNL-ISTOK, 4. KOLO
NK VATROGASAC – NK MLADOST 2:0 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Antunović (15), 2:0 Ivkić (40)
NK VATROGASAC: Caput, Šošić (od 60. Matković), Čavar, Ivkić, Antunović, Muhić, Kontić, Sambol (od 61. Grilec), Barišić (od 86. Pavić), Landeka, Klarić (od 89. Vuković). TRENER: Goran Smolčić
NK MLADOST: Miklec, Jelić (od 67. S. Tadić), Perić, M. Tadić (Od 78. P. Periša), Ivančić, Smajić, F. Periša, Pejak, Havidić (od 46. Medvidović), Šorša, Zrnčić (od 46. J. Tadić). TRENER: Josip Tadić

Objava FOTO: Vatrogasac u susjedskom derbiju do prve pobjede pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.