[]

Pobjede košarkaša i nogometaša Gorice protiv Zadra i Hajduka glavna su vijest sportskih krugova, a da se dobar glas daleko čuje potvrđuje i naslovnica Sportskih novosti koja je ovaj uspjeh popratila naslovom VELIKA GORICA. Nažalost, taj niz nisu uspjeli večeras popratiti i rukometaši Gorice kojima je u posljednjim trenucima izmakla pobjeda protiv Varaždina 1930. Derbi susret završio je podjelom bodova 22:22.

Zadovoljniji su nakon svega bili gosti koji su po isteku 60. minuta zapjevali varaždinski hit “I ja sam Varaždinec”, jer uspjeli su u posljednjim minutama dostići dva gola zaostatka čime su se spasili poraza. Gorica je bila bolja momčad u prvom dijelu u kojem je stekla četiri pogotka viška (11:7). Šteta, što sjajnih 30. minuta vratara Tomislava Sladoljeva nije naplaćeno s kojim golom više.

Iako su početkom nastavka poveli s 12:7, uslijedio je preokret, jer gosti serijom 8:2 u 43. minuti prelaze u vodstvo 15:14. Uslijedila je potom igra živaca i izmjenjivanje u vodstvu, da bi na isteku šezdesete minute semafor Gradske sportske dvorane pokazivao 22:22.

Oba vratara, Tomislav Sladoljev kod Gorice i Sandro Meštrić kod Varaždina 1930 obranili su po 10 lopti, dok su napadački povukli Lucian Bura s pet kod Gorice te kod gostiju Filip Čelić i Tomislav Kljajić s četiri pogotka.

PAKET 24 PREMIJER LIGA, 2. KOLO
HRK GORICA – GRK VARAŽDIN 1930 22:22 (11:7)
HRK GORICA: Ceković 3, Goričanec, Negran 1, Čarić 4, Vrbić 1, Purić, Sladoljev 10 obrana, Žarković, Kraljević 1, Bura 5, Barišić, Svržnjak, Tomašić, Novak 4, Gal 2, Ljubić 1. TRENER: Andrija Nikolić
GRK VARAŽDIN 1930: Baranašić, Špruk 3, Vujović 2, Meštrić 10 obrana, Grubišić, Čelić 4, Divjak, Črnila, Hrupić 2, Trojko 2, Tači, Kljaić 4, Tompić 2, Šaglj 1, Šestak 2, Vincek. TRENER: Damir Turković

Objava FOTO: Rukometašima Gorice izmakla pobjeda za sjajan vikend goričkog sporta pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.