[]

Rukometaši Gorice očekivanom pobjedom protiv Dubrovnika otvorili su nastavak prvenstva Paket24 Premijer lige. Gospare su Goričani na parketu Gradske sportske dvorane porazili s 30:23.

Gosti iz Dubrovnika prvih trideset minuta držali su rezultatski egal, te na odmor otišli s -3 (15:12). Nastavak susreta donije je daleko bolju i goropadniju domaću momčad koja je na ulazu u 43. minutu imala +8 (22:14). Visoko vodstvo Goričani su održali do kraja susreta, a nešto lagodnija situacija omogućila je treneru Andriji Nikoliću da šansu za igrom pruži svim igračima, među kojima valja istaknuti učinak mladom Frana Tomašića koji je postigao tri zgoditka.

-Možemo biti zadovoljni jedino pobjedom. Igra u fazi napada mora biti puno bolja, dok je obrana svoje odradila primivši samo tri pogotka. Slijedi nam gostovanje u Vinkovcima kod Spačve, a naš se put zna- utakmicu po utakmicu- rekao nam je nakon susreta trener Gorice Andrija Nikolić.

Prvi strijelac Gorice bio je Lucijan Bura s 8 zgoditaka, dok je Domagoj Grizelj pridodao pet. Vratarski tandem Sladoljev-Purić jako dobar, sa 16 obrana.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 12. KOLO
HRK GORICA – RK DUBROVNIK 30:23 (15:12)
HRK GORICA: Ceković 2, Zrinušić, Goričanec 2, Negran, Šalić, Čakarić 2, Vrbić 1, Purić 3 obrane, Grizelj 5, Sladoljev 13 obrana, Bura 8, Barišić, Svržnjak 2, Tomašić 3, Novak 2, Gal 3. TRENER: Andrija Nikolić
RK DUBROVNIK: Ševo 11 obrana, Ugrin, Jurković 3, Topuzović, Bezdan, Bevanda 9, Debelić, Butorac, Gabrieri 5, Lončarić 3, Barišić 1 obrana, Knez 3. TRENER: Ante Lagator

Objava FOTO: +7 Goričana protiv Dubrovnika pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.