[]

Nogometaši Gorice i Hajduka u derbiju 25. kola Prve HNL odigrali su 1:1. Domaći su poveli autogolom Mujakića u šestoj minuti, a poravnao je Atanasov u 45.

Gorica je bila bolji suparnik većim dijelom prvog poluvremena, a povela je već na samom otvaranju dvoboja. Matar je u 6. minuti prihvatio loptu u Hajdukovom kaznenom prostoru, prošao do gol-aut linije i zatim uputio prizemnu loptu u peterac gdje je nespretno reagirao Mujakić od čije noge se lopta odbila u mrežu.

Domaći nisu uspjeli povećati svoju prednost te su za to bili kažnjeni u samoj završnici prvog poluvremena. Jairo je osvojio loptu na sredini igrališta, uposlio Livaju na desnom krilu, uslijedilo je ubacivanje u kazneni prostor gdje Kačaniklić nije uspio dohvatiti loptu, ali jest Atanasov koji je ostao sam na drugoj vratnici i iskoristio veliku priliku.

U nastavku su oba sastava tražila pobjednički pogodak, stvarala prilike, no mreže se više nisu tresle.

Ova dva suparnika ponovno će se sastati na istom mjestu i za tri dana u četvrtfinalu Kupa.

Objava FOTO: Velika Gorica i dalje neosvojiva za Hajduk pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.