ABA ligu Gorica zaključila pobjedom

[]

Košarkaši Gorice uvjerljivom su pobjedom zatvorili zadnji balon ABA2 lige u Zlatiboru, gdje su s 92:82 bili bolji od Sutjeske.

Igrači Josipa Sesara silovito su otvorili ovaj susret i predvođeni razigranim Ljubičićem već u prvoj četvrtini postigli 30 poena te otišli na +8 (30:22). U 16. minuti tricom Mašića Goričani odlaze na +22 (47:25), no igrači Sutjeske do poluvremena ipak spuštaju razliku na -15.

Poslije velikog odmora Nikšićani nastavljaju u boljem ritmu i košem Brzoje dolaze na samo -4 (60:56). Međutim, Batur veže 4 poena u pravom trenutku, a malo kasnije Majcunić stavlja tricu i Bikovi opet imaju dvoznamenkastu prednost. U zadnjoj četvrtini Kalajžić postiže nekoliko važih poena i Gorica je opet na +17 (74:57). Iako su se crnogorski igrači destrukcijom igre trudili vratiti u utakmicu Goričani rutinski privode utakmicu kraju.

Goričane je predvodio Ivan Batur s 20 poena. Njemu uz bok bili su Mate Kalajžić s 15 poena, koliko je ubacio i Krešimir Ljubičić.

Objava ABA ligu Gorica zaključila pobjedom pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.