[]

23.06.2021. Velika Gorica. HNK Gorica – HUNS, pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HNK Gorica je u pripremnoj utakmici pobijedila momčad HUNS-a (profesionalni nogometaši bez ugovora) 4:1, a dvije kompletne goričke postave su igrale po jedno poluvrijeme. Do polovice prvog poluvremena igralo se između dva šesnaesterca bez izrazitih šansi za pogodak.

Matar je doveo Goricu u vodstvu u 23. nakon uspješne akcije Fruka i Šrolera, a desetak minuta kasnije Šroler je s desne strane pretrčao suparnika i efektno zabio loptu pod gredu za 2:0. Svojim drugim pogotkom Matar u 37. iz blizine podiže na 3:0.

Nakon odmora HUNS smanjuje preko Čurjurića koji je realizirao kazneni udarac, vratar Kotarski bacio se na pravu stranu, ali lopta je ipak završila u mreži. Četvrti pogodak za Goricu je velika pogreška obrane, vratar je pogodio loptom Brodića i ona se odbila u donji kut nebranjene mreže.

Utakmicu su u prvom poluvremenu iz gledališta pratili treneri Ilija Lončarević i Zoran Zekić. Momčad HUNS-a (Hrvatska udruga Nogometni sindikat) je prije početka utakmice natpisima pozivala na – ”Pokaži crveni karton rasizmu.”

Pripremna utakmica

HNK Gorica – HUNS 4:1 (3:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Srijeda, 23.06.2021., 18:30 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćnici: Strijelci: 1:0 – Matar (23), 2:0 – Šroler (34), 3:0 – Matar (37), 3:1 – Čurjurić (56-11m), 4:1 – Brodić (81).

GORICA (4-2-3-1): Banić – Tomić, Steenvoorden, Marjanović, Krizmanić – Babec, Zavalić – Fruk, Šroler, Mitrović – Matar (2. poluvrijeme: Kotarski – Musa, Moro, Jovičić, Zorica – Pršir, Junior – Janušić, Adžić, Lovrić – Brodić). Trener: Krunoslav Rendulić.

HUNS (4-2-3-1): Picak – Perković, Lukić, Cerovec, Mužek – Gatarić, Mioč – Delić, Čurjurić, Boban – Kovačević. Trener: Ivica Landeka.