ŠK Polet – ženska ekipa osvojila 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske

[]

Ženska ekipa Šahovskog kluba Polet (Buševec) na ekipnom prvenstvu Hrvatske u ubrzanom šahu održanom u Osijeku (17. – 18. srpnja 2021.) osvojila je 2. mjesto. Ovo prvenstvo se, inače, igra u mjesecu studenom, ali zbog epidemioloških mjera većina ligaških natjecanja igra se od rujna do prosinca te je uobičajeni termin za ovo natjecanje već bio popunjen.

17.-18.07.2021. Osijek. ŠK Polet osvojio 2. mjesto na ekipnom Prvenstvu Hrvatske u ubrzanom šahu za žene. Foto: ŠK Polet

Na prvenstvu je nastupilo 6 ekipa: ŠK Liburnija (Rijeka), ŠK Polet, ŠK Picok (Đurđevac), ŠK Dama (Đakovo), ŠK Radnik (Velimirovac) i ŠK Amater (Strizivojna). Ekipe su bile kompletne, neke su se pojačale sa strankinjama, a glavni favorit prvenstva Liburnija u svojoj postavi imala je tri iskusne reprezentativke. Igralo se na tri table.

Polet je izgubio od Liburnije u 1. kolu s maksimalnih 0:3, ali je u slijedeća četiri kola nanizao četiri pobjede, dovoljno za sigurno drugo mjesto. Visoki plasman Poleta ostvarile su Mirjana Medić, Heike Roklicer i Tereza Dejanović.

Poredak: 1. ŠK Liburnija 10 (14.0), 2. ŠK Polet 8 (10.5), 3. ŠK Picok 5 (8.5), 4. ŠK Dama 3 (5.0), 5. ŠK Radnik 2 (4.0), 6. ŠK Amater 2 (3.0).