[]

18.08.2021. Sesvete. Prva hrvatska nogometna liga Juniori – 2021./2022., 02. kolo: NK Sesvete – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniorska momčad (U19) HNK Gorica nakon pobjede u svom premijernom nastupu u Prvoj juniorskoj hrvatskoj ligi protiv Orijenta (5:0), pobijedila je i u 2. kolu. Goričani su danas u prijepodnevnom terminu (10 sati) u Sesvetama pobijedili momčad domaćina 2:1 s dva pogotka Brazilca Oliveire Da Cruza!

18.08.2021. Sesvete. Prva hrvatska nogometna liga Juniori – 2021./2022., 02. kolo: NK Sesvete – HNK Gorica. Oliveira Da Cruz. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Brazilac je nakon sjajne predstave u 1. kolu u meču s Orijentom (2 pogotka i 2 asistencije) ponovo bio igrač utakmice i s dva gola donio Gorici nova tri boda i (vjerojatno) ostanak na prvom mjestu. Cruz je u otvaranju utakmice u Sesvetama poentirao i šokirao domaći sastav već u 2. minuti. Domaći su izjednačili u drugom poluvremenu pogotkom Gašpara u 72. minuti iz kaznenog udarca. Samo minutu kasnije Cruz je ponovo doveo Goričane u vodstvo i rezultat se nije više mijenjao.

Prva hrvatska nogometna liga – Juniori 2021./2022., 02. kolo

NK Sesvete – HNK Gorica 1:2 (0:1)

Sesvete. Igralište Sesvete. Gledatelja. Srijeda, 10.08.2021., 10 sati. Sudac: Luka Slišković. Pomoćnici: Vinko Podrug i Zlatan Bilić (svi Zagreb). Delegat: Damir Stipković (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Cruz (2), 1:1 – Gašpar (72-11m), 1:2 – Cruz (73).

SESVETE: Žgela, Benko, Salar, Čavkić, Gracin, Bošnjak (od 38. Gašpar), Topić, Opačić, Matijević (od 53. Turk), Houdek (od 53. Marijanović), Grgić. Trener: Marin Barun.

GORICA: Dalipagić, Tepšić, Quni, Vujičić (od 46. Ciprić), Banić (od 59. Carl), Frković (od 70. Brlek), Sim (od 79. Skrbin), Brandić (od 20. Ribarić), Matković, Cruz, Jug. Trener: Sven Raić.