[]

18.08.2021. Velika Gorica. NK Kurilovec – NK Rugvica Sava 1976, pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeligaš iz Kurilovca i četveroligaš iz Rugvice odigrali su dobru pripremnu utakmicu u kojoj su momčadi, prije svega, prezentirali dobru pripremljenost. Susret je od početka bio dinamičan,  igralo se obostrano otvoreno i do prve velike šanse su došli gosti, ali Škegro nije iskoristio situaciju ‘1 na 1’ i lopta je završila u golautu.

Rugvica ipak koristi drugu veliku prigodu u 17. minuti kada Kralj nakon nezadrživog prodora po desnoj strani servira loptu na glavu Benkovića, koji na drugoj vratnici loptu spušta u donji kut za vodstvo. Domaći su bili blizu izjednačenja u 33. minuti kada je nakon prekida i stvorene gužve pogođena vratnica.

Nakon odmora slika na terenu nije se promijenila, Kurilovec je imao veći posjed lopte, ali to nije uspio realizirati, jer su mu napadi završavali na rubu šesnaesterca i bez konkretne opasnosti za gostujućeg vratara. Benković je sredinom drugog poluvremena imao veliku prigodu za drugi pogodak, ali je  njegov pokušaj završio u domaćem bloku.

Prijateljska utakmica

NK Kurilovec – NK Rugvica Sava 1976 0:1 (0:1)

Velika Gorica. ŠRC Udarnik. Gledatelja 100. Srijeda, 18.08.2021., 18 sati. Sudac: Zvonimir Landeka (Velika Gorica). Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Danijel Rožić (Velika Gorica). Strijelac: 0:1 Benković (17).
KURILOVEC: Išek, Grdenić, Bukvašević, Musa, Završki, Armad, Tolj, Resler, Marelja, Popović, Selman (još su igrali; Beljan, Bolješić, Livada, Vidaković, Radoš, Zubak, Vukčević, Ćaćić, Bakula, Milatović, Beganović). Trener: Senad Harambašić.
RUGVICA SAVA 1976: Karas, Barberić, Čagalj, Kotoraš, Vavra, Belić, Ivančić, Munić, Škegro, Kralj, Benković (još su igrali; Vidović, Ivandić, Fišter, Mizan, Krstanović, Perković, Prugovečki, Blaić, Bošnjak). Trener: Domagoj Abramović.