[]

22.08.2021. Velika Gorica. Prva hrvatska nogometna liga Juniori – 03. kolo: HNK Gorica – NK Osijek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniorska momčad HNK Gorica nakon pobjeda u svom premijernom nastupu u Prvoj juniorskoj hrvatskoj ligi protiv Orijenta (5:0) i u 2. kolu u Sesvetama (2:1), danas su opet odigrali vrlo dobru utakmicu i protiv favorizirane momčadi Osijeka odigrali neodlučeno.

Gosti iz Osijeka od početka su se predstavili kao ozbiljna momčad koja je imala veći posjed lopte, ali konkretne opasnosti po domaća vrata nije bilo. Domaći su u 25. minuti pogodili gredu, a 10 minuta kasnije došli su u vodstvo kada je Frković skoro iz mrtvog kuta silovito zabio loptu pod gredu za 1:0.

Osječani su u drugom poluvremenu napadali još agresivnije i domaći su tražili svoje prigode iz kontranapada, ali nisu bili precizni s ruba kaznenog prostora. Gosti su izjednačili u 75. minuti kada je Sinković paralelu s desne strane dočekao na drugoj vratnici i pogodio suprotni kut za 1:1.

22.08.2021. Velika Gorica. Prva hrvatska nogometna liga Juniori – 03. kolo: HNK Gorica – NK Osijek. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Goričani su se u prvoligaškoj konkurenciji dosad predstavili iznad svih očekivanja i posebno raduje činjenica da igra momčadi ulaskom igrača s pričuvne klupe uopće ne pada u ritmu, to je pokazatelj da je igrački kadar dobro izbalansiran.

Prva hrvatska nogometna liga – Juniori 2021./2022., 03. kolo

HNK Gorica – NK Osijek 1:1 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom) Gledatelja 150. Nedjelja, 22.08.2021., 18 sati. Sudac: Ante Čuljak. Pomoćnici: Anto Marić i Mile Varivoda (svi Zagreb). Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Frković (35), 1:1 – Sinković (75).

GORICA: Dalipagić, Tepšić, Quni (od 80. Skrbin), Frković (od 65. Banić), Sim, Carl (od 65. Brlek), Ciprić (od 54. Vujičić), Ribarić, Matković, Cruz, Jug (cap.). Trener: Sven Raić.

OSIJEK: Krijan, Burčul (od 60. Vrljić), Kuprešak (od 60. Sinković), Raspudić, Jozić, Stanušić, Bakić (od 86. Franjčić), Conjar (od 46. Marković), Baković (od 46. Bjelivuk), Tankosić, Verhas (od 90. Pajić). Trener: Ante Bekavac.