[]

01.09.2021. Mičevec. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga – 02. kolo: NK Klas – NK Polet (Buševec) 2:6. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Polet je u 2. kolu JŽNL-e u Mičevcu nadigrao domaćina i uvjerljivo ga pobijedio. Od početka je bila vidljiva razlika u kvaliteti dvije momčadi, kako pojedinaca tako i kompletnog sastava. Gosti iz Buševca su lakoćom ostvarili tri gola prednosti, dva puta je poentirao Zvonimir Matušin (6. i 29.), a Ivan Zagorac je u 36. minuti postigao prekrasan pogodak tako što je na 18 metara izveo bravuru i plasiranom loptom pogodio rašlje. Domaći su smanjili na 1:3 preko Branka Janića, koji je ubačaj Ivana Perkovića s lijeve strane proslijedio u donji kut.

Početak drugog poluvremena mreže su se zatresle tri puta u samo 5 minuta. Prvo je Filip Karamatić smanjio na 2:3 i učinio utakmicu ‘otvorenom’, ali samo za kratko. Bruno Šestak je iz gužve u 50. podigao na 2:4, a samo minutu kasnije najbolji igrač utakmice Zagorac izbija sam pred vratara, zaobilazi ga i pogađa prazna vrata za 2:5! Utakmica je bila odlučena i onda su treneri krenuli s brojnim izmjenama. Konačan rezultat u 80. postavio je svojim drugim pogotkom Šestak, koji je kratki poluvisoki ubačaj mladog Mateja Robića volejem zabio pod gredu.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022., 02. kolo

NK Klas – NK Polet (Buševec) 2:6 (1:3)

Mičevec. Igralište ŠRC Mičevec. Gledatelja 50. Srijeda, 01.09.2021., 17:30 sati. Sudac: Ivan Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Fran De Villa (Križ) i Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad). Delegat: Vjekoslav Knez (Zaprešić). Strijelci: 0:1 – Matušin (6), 0:2 – Matušin (29), 0:3 – Zagorac (36), 1:3 – Janić (41), 2:3 – Karamatić (47), 2:4 – Šestak (50), 2:5 – Zagorac (51), 2:6 – Šestak (80).

KLAS: Inđić, Šimić, R.Matić (od 72. Samardžić), Knežević, Šteko, Karamatić (od 60. Obad), Perković, Marković (od 25. Kopilović), F.Matić, Sviličić (od 46. Gusak), Janić (od 82. Klišenić). Trener: Josip Tadić.

POLET: Culović, Tičarić, Janječić, Župetić (od 75. Klasnić), Pejak, Matušin (od 65. Sučić), Jušić (od 65. Kovačević), Zagorac (od 75. Robić), Stuparić, Šestak (od 82. Rožić), Radovanović (od 46. Baćan). Trener: Mario Paviša.