Dinamo preko Mlake do tri boda

[]

U petak 3. rujna od 18 sati u Novom Čiču na igralištu Dinama Hidrel odigrana je utakmica veterana Dinama (NČ) i Mlake iz Velike Mlake u 2. kolu prvenstva NS Velika Gorica. Mlaka je bila favorit jer je u 1. kolu svladala Hruševec čak s 8-1 dok je Dinamo u Mičevcu odigrao 3-3. Gosti su na početku lagano dominirali, ali već u 6. minuti (igra se 2×40 minuta) snašla ih je nesreća. U jednom napadu Mlake po desnoj strani Goran Fišer pokušao je iz punog sprinta odigrati lijepo petom, ali kao pokošen pao je na travnjak držeći se za zadnju ložu. Odmah je bilo jasno da to znači kraj utakmice za ponajboljeg igrača Mlake i Fišer je šepajući napustio teren.

Gosti su i dalje igrali dobro pa je u 20. minuti Čorković pogodio gredu iznad vratara Radovića. Voditelj domaće momčadi Stjepan Grgar korigirao je tada svoje redovi i dinamovci su polako uspostavili ravnotežu pa su na trenutke imali i više od igre. Tako je u 22. minuti Miro Milanščak vrlo dobro gađao iz slobodnjaka ali lopta je zamalo otišla pored vratnice izvana.

U drugom poluvremenu Dinamo je bio još opasniji. U 46. minuti nakon jedne poduže kombinacije i gužve u kaznenom prostoru Mlake, glavom je pucao Milanščak, a vratar Modrić je to sigurno amortizirao. Plave je s klupe za pričuve glasno bodrio ozlijeđeni igrač, sponzor i sada navijač Mentor Stafas..

..a za Mlaku je u igru morao Jurica Mihalj, ranije i prvoligaški nogometni sudac.

Mlaka je također prijetila, ali u drugom dijelu nekako nedorečeno, a kontre dinamovaca bile su sve opasnije. Darko Kučan bio je tu najopasniji i najbrži. Pucao je dobro s 18 metara u 59. minuti a vratar Mlake bio je siguran. U 72. minuti, osam prije kraja, Kučan se izborio i za takozvani zicer ali izbliza iskosa pucao je u malu mrežicu izvana. I onda dvije minute prije kraja pogodak Dinama. Danijel Jukić odigrao je dubinski prekrasno desno za jurećeg Kučana, ovaj je smireno na drugoj vratnici gađao i pogodio samog Slavka Jelića i mreža Mlake se zatresla za 1-0.

U posljednjoj 80. minuti najbolji na terenu Miro Milanščak izborio je kazneni udarac za Dinamo, a već standardno izvođač je bio Damir Malbaša. Majstor je opet pokazao majstoriju i prevario vratara, a loptu smireno plasirao u svoj desni kut za konačnih 2-0. Možda iznenađujućih ali zasluženih! Bravo modri, a jednima i drugima čestitka za prikazano. Mato Paviša

DINAMO (NČ) 2
MLAKA (VM) 0

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Igrano 3. rujna 2021. od 18 sati. Sudac: Željko Dolibašić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0-Jelić (78), 2:0-Malbaša (80-11 metara).

DINAMO (NOVO ČIČE): Radović, Josip Šantek, Kelemenić, Stipetić, Malbaša, Darko Kučan, D. Jukić, Miro Milanščak, Hemen, Cerjak, Jelić (još su igrali: S. Jukić, Stafas, Vrbetić, Jorgić, Župetić, Šimić, Ivanović, Horvatić). Voditelj: Stjepan Grgar

MLAKA (VELIKA MLAKA): Modrić, Bosanac, Matešić, Gračan, Perić, Fišer, Plečko, Čorković, Piličić, Šulentić, Kovač (još su igrali: Gusak, Jurišić, Klanac, Pavuša, Jurica Mihalj). Voditelj: Petar Kundid

IGRAČ UTAKMICE: Miro Milanščak