FOTO Prva pobjeda Kurilovca na domaćem terenu

[]

22.09.2021. Velika Gorica, SRC Udarnik. 3.HNL Središte 2021./2022., 06. kolo: NK Kurilovec – NK Bistra. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kurilovec je u 6. kolu 3.HNL Središte pogocima Nike Tolja i Đevada Selmana pobijedio Bistru i tako zabilježio prvu pobjedu u aktualnom prvenstvu. Momčad trenera Senada Harambašića došla je u vodstvo već u 3. minuti kada je lopta Tolja s ruba šesnaesterca završila u donjem kutu za 1:0.

Igra Bistre dubinskim loptama kombinirana s brzim bočnim prodorima završavala je uglavnom pred kaznenim prostorom domaćina, jer je obrana domaćina bila dovoljno budna i sprječavala je opasnost ispred Išekovih vrata. Na suprotnoj strani u završnici prvog poluvremena sjajna akcija domaćih i  ubačaj igrača utakmice Tolja s desne strane, Selman je bio najbrži i poentira za 2:0.

Drugo poluvrijeme trener Damir Grlić počinje s 4 izmjene u sastavu i pokušava brzom igrom ispraviti zaostatak od dva pogotka, ali bezuspješno sve do 76. minute. Obrana domaćih gubi čistu loptu i Josip Budimir pogađa za 2:1. Prije toga Antonio Bakula je propustio realizirati veliku šansu za povećanje prednosti na tri razlike.

Kurilovec je zasluženo osvojio tri boda i tako nakon tri remija i dva poraza konačno slavio pobjedu u srazu dva velikogorička trenera.

Treća hrvatska nogometna liga Središte 2021./2022., 06.kolo

NK Kurilovec – NK Bistra 2:1 (2:0)

Velika Gorica. SRC Udarnik. Gledatelja 100. Srijeda, 22.09.2021., 17 sati. Sudac: Zvonimir Radinić (Karlovac). Pomoćnici: Luka Sušanj (Ogulin) i Martina Neralić (Karlovac). Delegat: Rajko Bačko (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Tolj (3), 2:0 – Selman (39), 2:1 – Budimir (75).

KURILOVEC: Išek, Grdenić, Musa, Popović, Resler (od 85. Bolješić), Tolj (od 72. Marelja), Selman (od 87. Beganović), Bakula (od 89. Zubak), Završki (cap.), Radoš, Bukvašević. Trener: Senad Harambašić.

BISTRA: Rihtar (cap.), Brezec (od 46. Vodopijak), Kotarski, Kukec (od 46. Budimir), I.Grozdek, A.Grozdek, Božić, Jakopić (od 46. Hanžek), Šturlan (od 46.Matošević), Lučak (od 72.Atlija), Lovrić. Trener: Damir Grlić.