Miron Memić pogodio glavom za tri boda Jelačiću

[]

U subotu 2. listopada u Vukovini odigrana je nogometna utakmice 8. kola Jedinstvene županijske lige između Jelačića i Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih. Vatrogasac je prije dvoboja donio respekt jer je u poretku visoko plasiran,jžl ali to igrom nije potvrdio. Istina, igralo se obostrano vrlo tvrdo, borbeno na svakom djelu terena, bez rizika pa se nije ustručavalo poslati loptu i visoko u krošnje breza oko travnjaka. Žestokih duela bilo je mnogo pa onda i prekida, a kad je tako, ljepota igre je u drugom planu.

NK Jelačić – Vatrogasac

Nakon rovovske bitke na sredini terena, prvu ozbiljniju prigodu za pogodak u 17. minuti imao je Jelačićev Memić, ali udarac s 16 metara bio je neprecizan. Uzvratio je u 26. gost Ladan međutim otišla je lopta nebu pod oblake. U 35. minuti Vatrogasac je preko Ljubeka pogodio gredu. Odluka o pobjedniku dogodila se u 70. minuti. Jelačić je žestoko napao i izborio tri kornera zaredom. Netko je iz gledališta viknuo i poželio ono, tri kornera penal (kazneni udarca). Dogodilo se međutim još bolje za Jelačić. Mateo Nikić je s desne strane prema svlačionicama izveo treći ubačaj, a Miron Memić se našao na pravom mjestu i glavom pospremio loptu u mrežu i bilo je, kasnije se ispostavilo, konačnih 1:0. Moglo je završiti i 2:0 da je strijelac jedinog pogotka u 83. minuti bio precizniji ili da je servirao loptu bolje postavljenom suigraču. Svejedno, Jelačićevi drukeri bili su sretni i minimalnom pobjedom, jer tri boda su tri boda, kazao je opat netko malo skromniji.

NK Jelačić – Vatrogasac – foto: Mato Paviša

JELAČIĆ – VATROGASAC (ZDENCI BRDOVEČKI) 1:0

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 2. listopada 2021. od 16 sati. Gledatelja 50. Sudac: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko) 7. Pomoćnici: Vjeran Stunja (Petkov Breg) i Martin Štulec (Donja Zdenčina). Delegat: Marijan Baršun (Zagreb).

STRIJELAC: 1:0-Miron Memić (70).

JELAČIĆ: Sakač 7, Landeka 6,5, Sabljak 7, Memić 7, Mihanović 6,5, M. Nikić 6,5, Miletić 6,5 (od 88. F. Zagorec-), Karaula 6,5 (od 59. Krasnić 6,5), Matić 7, Čumpek 6,5 (od 64. Rovišan 6,5), Prizmić 6,5. Trener: Stefan Rajić 7.

VATROGASAC (ZB): Suljić 6,5, Mirt 6,5 (od 88. Jurić-), Nikolić 6 (od 64. Mravinac 6), Tolić 6,5, Ljubek 6 (od 64. Šekrst 6), Ladan 6,5 (od 74. Novosel-), Z. Đeno 6,5 (od 88. Tursan-), Štih 6 (od 64. Kulaš 6), I. Đeno 6,5, Bašić 6,5 (od 74. Bubalo-), Karamatić 6,5. Trener: Ante Čorak 6,5 .

IGRAČ UTAKMICE: Miron Memić