Rukometaši na pobjedničkom kolosjeku, iz Vinkovaca kući s bodovima

[]

Dva poraza na startu sezone nikako ne mogu dobro sjesti, no rukometaši Gorice bili su svjesni da su u tim gostujućim sudarima kod dobro posložene Dubrave, a zatim i kod prejakog PPD Zagreba, izgledali dobro, igrali dobro. I bili su sigurni da će i rezultat vrlo brzo doći. Kao što je i došao…

Do prve pobjede u sezoni Goričani su došli u sudaru s Porečom proteklog vikenda, već tu pokazali da se dodatno dižu, a ovog vikenda bilo je vrijeme i za prvu gostujuću pobjedu. Mjesto radnje su Vinkovci, protivnik je Spačva, a junaci subotnje večeri dolaze s desne strane napada. Lucian Bura utrpao je 11 komada iz 14 pokušaja, kapetan Hrvoje Ceković dodao sedam uz samo jedan promašaj i Spačva je pala. Moglo je biti i uvjerljivije od tih konačnih 30-28, ali najvažnije je da su bodovi u džepu.

U prvom poluvremenu bilo je komplikacija, u završnicu prve polovice utakmice domaći sastav ušao je s tri gola viška, no već do odmora stvari su se vratile na početak (14-14). A onda je zapuhao Bura… Uz pomoć Cekovića, ali i golmana Tomislava Sladoljeva, koji je do kraja skupio 13 obrana, prvi strijelac lige odveo je Goričane nekoliko puta i na pet golova razlike, pa je utakmica zapravo bila riješena i puno prije isteka 60. minute.

Juro Čakarić dodao je četiri gola, Filip Goričanec zabio je triput, Fran Tomašić dvaput, Luka Baković, Dominik Gal i Kajo Cikatić po jedanput u pobjedi koja je Goricu nakon četiri kola dovela na prag onoga gdje želi biti na kraju. Trenutačno su Goričani četvrti na tablici, iza PPD-a, Karlovca i Dubrave, a u Ligu za prvaka će tri najbolja…

U subotu u 19 sati u Gradsku sportsku dvoranu stiže labinski Rudar, na redu je peto kolo.