FOTO Odlična igra košarkaša Gorice za 3. pobjedu u prvenstvu

[]

13.10.2021. Premijer liga košarkaša – 05. kolo: KK Gorica – KK Sonik Puntamika (Zadar) 88:70. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice su u odličnoj utakmici 5. kola Premijer lige uvjerljivo nadigrali Sonik Puntamiku 88:70 i tako zabilježili 3. pobjedu u aktualnom prvenstvu. Trener Josip Sesar od početka utakmice zahtijevao je od igrača brzu presing igru i to nije izgledalo dobro (5:7, 8:9) u samo nekoliko uvodnih minuta. Kada je domaći sastav serijom 12:0 okrenuo rezultat u svoju korist (20:9), to je bio šok od kojeg se gosti nisu stigli oporaviti do kraja susreta.

Momčad gostiju je u drugoj četvrtini samo jednom uspjela zaostatak spustiti ispod dvoznamenkaste prednosti Gorice (28:20), da bi rezultat na kraju prvog poluvremena bio +15 u korist domaćih (45:30). Početkom treće dionice domaći povećavaju razliku na 22 poena (54:32), najveća je bila u 25.minuti, +25 pri rezultatu 62:37.

Razlika od 25 poena bila je i početkom 4. četvrtine (79:54), a nakon toga domaći su malo olabavili stisak i gosti su mogli nešto slobodnije disati te su zaostatak do kraja susreta spustili ispod 20 poena.

Dvoznamenkasti strijelci u redovima Gorice bili su Karlo Uljarević (18p), Dino Cinac (14p, 6s), Mate Kalajžić (10p, 5as) i Emil Savić (10p, 4s). Marko Baković je uz 8 poena imao i 7 skokova. Kod gostiju najefikasniji Ivan Vučić (17p, 5s), Gabrijel Marić 15, Petar Marić 12 i Marko Jurič 10.