Turopoljac izgubio u Bregani a time i prvo mjesto

[]

Poneke nedjeljne prvenstvene utakmice klubova NS Velika Gorica odigrane su na spektakularan način. U četvrtom rangu sve je ispalo prema prognozama.

Gradići su izgubili u Strmcu Samoborskom a Mraclin je očekivano dobio Banovac. Nije iznenađenje ni poraz Turopoljca u Bregani i gubitak prvog mjesta jer je Naftaš Ivanić u Križu kod Sloge odigrao remi. Zašto? Bregana ima dobru momčad a posebno goropadnu na svom terenu. Turopoljac pak olako dobiva pogotke a teško ih zabija. Zanimljivo, ne brani Mario Zagorac, stasiti rođeni Kučan koji je minule sezone briljirao u Dinamu Hidrel gdje je bio ponajbolji u momčadi pa se vratio kući. Kupa je u Jakovlju odigrala 1-1 i tako osvojila drugi bod u prevenstvu a Klas s jednim ostaje posljednji u redoslijedu. Polet se i dalje muči a bod je na Zvrniku osvojen golom Šestaka u 84. minuti. Posebno je bilo veselo u Obrezini. Mladost je na poluvremenu vodila 2-0 a onda od 70. do 77. minute dobila tri komada i bodovi odoše u Lomnicu.

Kod županijskih prvoligaša u šestom rangu Meštrica ne ispušta tron, Kloštar iz Kloštar Ivanića jedva je dobio slabu Ostrnu i drži priključak a Dinamo Hidrel se pobjedom u Banovom probio na treću poziciju. Jedina gol zabio je Tomislav Jakovljević igrač i trener. Posavec je dobio Bunu 3-0 a sve je zabio Vranek koji je u 17. minuti ušao s klupe za pričuve. Vatrogasac iz Kobilića poražen je u Dubravi Vrbovečkoj i prvo mjesto koje je držao ne tako davno je sve dalje.

REZULTATI UTAKMICA KLUBOVA NS VELIKA GORICA:

4. HNL središte, 10. kolo

Nedjelja, 17. listopada 2021.:

Sava Strmec – Gradići 4-1 (za Gradiće strijelac Igor Mostarlić u 89. minuti iz 11 metara)

Mraclin – Banovac 2-0 (Jurić u 45. i 61. minuti)

JŽNL, 10. kolo

Subota, 16. listopada 2021.:

Nedjelja, 17. listopada:

Bregana – Turopoljac 2-1 (Kostanjski (15), Radovanić (55)/Jandriš (68))

Dinamo Jakovlje – Kupa 1-1 (Svetec (64)/Vranešić (51)

Polet – Vatrogasac (Z) 2-2 (Stuparić (7), Šestak (84)/Mirt (37), Rašić u 61. iz 11 metara)

Mladost – Lomnica 2-3 (Hercigonja 32. i 40. minuta/Mandura 70. i 73. minuta, Arbanas 77.)