FOTO Dino Bošnjak seniorski prvak Hrvatske na 10 km

[]

23.10.2021. Šibenik. Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju. Foto: AK VG

Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju u organizaciji Atletskog kluba Šibenik i Atletskog kluba Maraton održano je u subotu (23.10.2021.) u Šibeniku, u sklopu ”Draženove četvorke”. U utrci seniora na 10 km naslov prvaka Hrvatske osvojio je Dino Bošnjak (Atletski klub Velika Gorica) u vremenu 31:21 minute, drugi je bio Marino Bloudek (AK Kvarner Rijeka, 31:24), a treći Ivan Dračar (HAAK Mladost Zagreb, 31:43). Bruno Škrinjarić (Maraton klub Velika Gorica) plasirao se na 9. mjesto (34:04). Utrku je završilo 68 natjecatelja od 76 koliko ih je bilo na startu.

U utrci mlađih juniora na 5 km Noa Tončinić (AK Velika Gorica) osvojio je treće mjesto s vremenom 0:16:27. Pobijedio je Nino Jambrešić (AK Dinamo Zrinjevac, 0:15:41), drugi je bio Marian Bakšić (AK Glina, 0:16:23).

23.10.2021. Šibenik. Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju. Noa Tončinić, Hana Tašaković i Dino Bošnjak. Foto: AK VG

Hana Tašaković (AK Velika Gorica) je u utrci kadetkinja na 3 km osvojila 7. mjesto s vremenom 0:11:26. Na prva dva mjesta plasirale su se Sandra Žilić (0:10:36) i Elena Ban (0:10:38), obje članice AK Kvarner (Rijeka).