FOTO Odbojkaši Gorice izgubili u tri seta od Ribola Kaštela

[]

13.11.2021. Velika Gorica. Superliga odbojkaša – 07. kolo: OK Gorica – OK Ribola Kaštela 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkaši Gorice su u 7. kolu Superlige na domaćem terenu izgubili 0:3 od momčadi Ribola Kaštela, u susretu koji je trajao jedan sat. Prednost gostiju u prvom setu bila je izražena od početka (5:11, 8:15), minuta odmora nije pomogla domaćoj momčadi (8:16, 12:20). Još jedna minuta odmora za domaće pri rezultatu 13:22 nije prikočila goste i kraj seta 14:25 za nepunih 20 minuta igre.

U drugoj dionici izjednačeno do 6:6, slijedilo je odvajanje gostujuće momčadi 7:11 (time out Gorica), 7:13, 9:17 (2. timeout Gorica), 10:21 i kraj drugog seta 11:25. Završni set bio je skoro preslik prva dva, vodstvo Kaštelana od početka (1:4, 2:7) i onda sustavno povećanje razlike za dobitak 3. seta (16:25) odnosno maksimalnu pobjedu u tri seta.

Ova pobjeda bila je Kaštelanima šesta u 7 utakmica, a Gorica je zabilježila sedmi poraz u isto toliko odigranih susreta. Na ovim stranicama je već napisano kako će Goričani, kao novaci u najvišem rangu natjecanja, teško doći do bod(ov)a u utakmicama sa klubovima koji godinama igraju na ovoj natjecateljskoj razini.

Prema rasporedu Gorica utakmicu 8. kola igra sljedećeg vikenda u gostima protiv momčadi OKM Centrometal u Nedelišću.