FOTO Ban Jelačić zasluženo u polufinalu Kupa Grada Velike Gorice

['Kup Grada VG', 'Nk Ban Jelačić']

11.05.2022. Buševec. Kup Grada Velike Gorice – 1/4 finale: NK Polet-NK Ban Jelačić (Vukovina) 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Polet je u derbiju susjeda u Buševcu u četvrtfinalu Kupa Grada Velike Gorice izgubio 0:1 protiv Bana Jelačića iz Vukovine. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Miron Memić u 90. minuti!

Pobjeda momčadi iz Vukovine je posve zaslužena i mogla je biti i uvjerljivija prema broju zrelih prigoda za pogodak. Jelačić je od početka diktirao događanja na terenu, izradio nekoliko zrelih šansi, ali niti jednu nije pretvorio u pogodak. Vratar Hrvoje Bradić je u 15.minuti paradom u korner izbacio loptu koju je Josip Miletić iz slobodnog udarca poslao pod gredu.

Polet je tek u završnici prvog poluvremena dva-tri puta ugrozio vrata gostiju, a Zvonimir Matušin je s peterca neometan poslao loptu iznad grede i tako fulao najzreliju šansu svoje momčadi.

Nakon odmora Polet je djelovao bolje, jer je Ivan Zagorec prebačen s bočne pozicije u sredinu i on je vodio igru te bio distributer lopti prema naprijed. Nalet domaćih gosti su zaustavili s tri istovremene zamjene u 66. minuti, pojačali su pritisak po bokovima i obrana domaćih bila je u problemima. Memić se u 85. izborio za gol šansu, ali nije bio precizan i lopta je završila u gol autu. Isti igrač je u 90. minuti opet imao identičnu situaciju na desnoj strani, ovaj put bio je precizniji i pogodio bliži kut za zasluženu pobjedu.

Kup Grada Velike Gorice 2022., 1/4 finale

NK Polet-NK Ban Jelačić (Vukovina) 0:1 (0:0)

Buševec. Igralište. ŠRC Zvrnik. Gledatelja 70. Srijeda, 11.05.2022., 18 sati. Sudac: Ivan Marinčević. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Danijel Zgurić (svi Velika Gorica). Delegat: Tomislav Lukac (Zagreb). Strijelac: 0:1 – Memić (90).

POLET: Bradić, Đuretić, Brajković, Stuparić (cap.), Janječić, Baćan, Pejak, Matušin, Sučić (od 57. Škrtić), Šestak (od 46. Župetić), Zagorec. Trener: Mario Paviša.

BAN JELAČIĆ: Sakač, Rovišan (od 66. Čumpek), Krasnić, Sabljak, Sokić, Harambašić (od 66. Karaula), Nikić (cap.), Miletić, Matić (od 66. Landeka), Memić, Prizmić. Trener: Stefan Rajić.

The post FOTO Ban Jelačić zasluženo u polufinalu Kupa Grada Velike Gorice appeared first on cityportal.hr.