Leo Herić iz JK Pinky postao državni prvak

['hotnews', 'jk pinky', 'leo herić', 'Prvenstvo Hrvatske']

U subotu i nedjelju u dvorani Sutinska vrela u Zagrebu održano je pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u judu na kojem su nastupili i brojni sportaši iz Judo kluba Pinky.

U kategoriji mlađih kadeta i mlađih kadetkinja do 16 godina starosti natjecalo se 297 natjecatelja iz 47 klubova Hrvatske. Judo klub Pinky je na ovom natjecanju nastupio sa 16 natjecatelja u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Judo klub Pinky

U kategoriji mlađih kadeta U16 najbolji rezultat i plasman ostvarili su Vid Baklaić, koji je bio drugi u kategoriji do 46kilograma, a Mateo Tomašić u kategoriji do 50 kilograma osvoji je broncu. Kod mlađih kadetkinja, Simona Janković osvojila je srebro u kategoriji -52kg.

U kategoriji mlađih seniora i seniorki na prvenstvu se okupilo 134 natjecatelja iz 30 klubova Hrvatske. Judo klub Pinky je na ovom natjecanju nastupio sa 7 natjecatelja u muškoj konkurenciji. Leo Herić ponio je titulu državnog prvaka, a Jan Putanec osvojio je broncu u kategoriji do 60kg.

The post Leo Herić iz JK Pinky postao državni prvak appeared first on cityportal.hr.