FOTO Gorici niti kazneni udarac nije bio dovoljan za pobjedu

[]

18.01.2023. Velika Gorica. SuperSport Hrvatska nogometna liga – 17.kolo: HNK Gorica – NK Varažždin 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica i Varaždin odigrali su u odloženoj utakmici 17. kola neodlučeno i bez golova, a domaćin nije iskoristio kazneni udarac u 88. minuti. Vratar Božidar Radošević obranio je plasirani udarac Joeya Suk s bijele točke.

18.01.2023. Velika Gorica. SuperSport Hrvatska nogometna liga – 17.kolo: HNK Gorica-NK Varažždin 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početak utakmice obilježili su agresivni napadi domaće momčadi po bokovima i u prvih deset minuta samo su sreća i vratar Radošević spasili varaždinska vrata. Prvo je Ndockyt prošetao po kaznenom prostoru i iskosa s lijeve strane prizemnim udarcem za koji centimetar promašio vrata. Ubrzo nakon toga Ante Matej Jurić silovito je šutirao s ruba šesnaesterca, vratar je uspio samo malo skrenuti loptu, koja se odbila od vratnice i završila u korneru.

U završnici prvog poluvremena Radošević je spašavao vrata nakon ubačaja iz kuta ili auta, obranio je prizemni udarac Vojtka Matuša s lijeve strane, a na jedan ubačaj Vojtka za djelić sekunde zakasnio je Suk da pogodi mrežu s dva metra.

Drugo poluvrijeme nije donijelo toliko zrelih prigoda kao u prvom, gosti iz Varaždina su imali više loptu u nogama, igrali su na sigurno, kombinirali su i pokušavali ugroziti domaća vrata brzim kontranapadima.

Bijeg Jurića u 88. minuti stoper gostiju zaustavio je prekršajem i sudac je pokazao na bijelu točku. Suk je poluvisoko ciljao lijevu stranu Radoševića, koji je paradom izbacio loptu za udarac iz kuta. Odmah iza toga na ubačaj Kapulice iz kuta Krizmanić je glavom gađao pod gredu za još jednu sjajnu obranu varaždinskog vratara, najboljeg igrača utakmice.

Gorica (17 1 5 11 11:24 8) je s 8 bodova na zadnjem 10. mjestu (5 bodova iza 9. Šibenika), a Varaždin (17 6 5 6 22:24 23) je na 5. mjestu, tri boda manje od Slavena na 4. mjestu.

SuperSport Hrvatska nogometna liga 2022./2023., 17.kolo

HNK Gorica- NK Varaždin 0:0

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 900. Srijeda, 18.01.2023., 15 sati. Sudac: Zdenko Klarić (Đakovo). Pomoćni suci: Kruno Šarić (Županja) i Ivan Janić (Ilok). Četvrti sudac: Ivan Matić (Osijek). Delegat: Dario Mrzljak (Vladislavci). VAR: Ivan Bebek (Rijeka). AVAR: Marjan Tomas (Vladislavci).

GORICA: Banić, Raspopović, Steenvoorden, Krizmanić, Vojtko (od 86. Matković), Mrzljak (cap.), Suk, Mitrović (od 70. Kapulica), Pršir (od 70. Julardžija), Ndockyt (od 76. Majstorović), Jurić. Trener: Željko Sopić.

VARAŽDIN: Radošević, Stanić, Puclin, Brodić (od 69. Perić, od 79. Herrera), Teklić, Šego (od 90+4 Domjanić), Kolarić (cap.), Elezi, Pilj (od 69. Banovec), Stolnik, Jelenić. Trener: Mario Kovačević.

Ova objava FOTO Gorici niti kazneni udarac nije bio dovoljan za pobjedu se prvi puta pojavila na cityportal.hr.

Rezultati školskog natjecanja iz Geografije 2022./2023.