FOTO Košarkaši Gorice konačno prekinuli (pre)dugu seriju poraza

[]

29.01.2023. Velika Gorica. HT Premijer liga – 17. kolo: KK Gorica – KK DepoLink Škrljevo 78:65. Milan Lužaić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je pobijedila DepoLink Škrljevo rezultatom 78:65 u 17. kolu prvenstva HT Premijer lige 2022./2023. i tako konačno prekinula crni niz poraza te se malo pomakla s posljednje pozicije u trenutnom poretku.

29.01.2023. Velika Gorica. HT Premijer liga – 17. kolo: KK Gorica – KK DepoLink Škrljevo 78:65. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prvu četvrtinu momčad domaćina glatko je riješila u svoju korist (24:12), u drugih 10 minuta Škrljevo se primaklo na samo 4 poena zaostatka (33:29), a onda su domaći do odlaska na veliki odmor serijom 11:2 osigurali 13 poena viška (44:31).

Početkom 3. dionice Gorica je novom serijom 13:2 (4. trica Lužaića) otišla na +24 (57:33) i tu je gorička momčad stekla odlučujuću prednost, koja joj je omogućila 3. pobjedu u prvenstvu. U zaključnoj četvrtini domaći su se nakon 67:49 malo opustili i gosti su smanjili na 67:57, Mašić je tricom podigao na 70:57. Kod Škrljeva se razigrao Ramme i u završnici je prednost domaćih bila samo 6 poena (71:65), ali nakon 6. trice Lužaića (74:65) gosti su se predali.

Novi igrač u redovima Gorice Milan Lužaić bio je najefikasniji strijelac utakmice sa 18 poena (6/8 za tri, 4as, 4s), dvoznamenkasti su još bili Dino Cinac sa 17 (12 skokova) i Karlo Uljarević sa 10 (4as, 4s). Ivan Batur je uz 9 poena dodao 6 skokova i 7 asistencija.

29.01.2023. Velika Gorica. HT Premijer liga – 17. kolo: KK Gorica – KK DepoLink Škrljevo 78:65. Ivan Batur. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Škrljeva najefikasniji su bili Griffin Rame sa 16 poena (6s, 5as) i Luka Barišić sa 13 .

HT Premijer liga 2022./2023., 17. kolo

KK Gorica – KK DepoLink Škrljevo (Škrljevo) 78:65 (24:12, 20:19, 19:16, 15:18)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150. Nedjelja, 29.01.2023., 19 sati. Suci: Tomislav Vovk, Leo Roglić, Dino Vukušić.

GORICA: Uljarević 10, Jelenković, Mašić (cap.) 9, Cinac 17, Batur 9, Majić 3, Nakić-Vojnović 6, Miloloža, Sokol, Porobić 6, Lužaić 18, Gunjina. Trener: Braslav Turić.

ŠKRLJEVO: Jelić 9, Bart, Kujundžić 2, Rajčić (cap.) 8, Antunović 9, Ramme 16, Smojver 2, Butorac, Ćošić, Barišić 13, Svoboda 6. Trener: Damir Rajković.

Ova objava FOTO Košarkaši Gorice konačno prekinuli (pre)dugu seriju poraza se prvi puta pojavila na cityportal.hr.