FOTO Poraz Gorice u Rijeci u dobroj igri

[]

Gorica je izgubila od Rijeke utakmicu 21. kola na Stadionu Rujevica rezultatom 2:0 golovima Antonia Marina u 50.(11m) i Adriana Libera u 85. minuti.

Gorički prvoligaš ušao je u utakmicu s ofenzivnom formacijom, ali nije se uspio nametnuti napadačkim akcijama. Rijeka je diktirala događanja na terenu, stvarala je prigode, ali vratar Božo Radošević je u prvom poluvremenu spriječio vodstvo domaćih.

12.02.2023. Rijeka – SuperSport Hrvatska nogometna liga 22/23., 21. kolo: HNK Rijeka – HNK Gorica 2:0. Photo: Goran Kovačić/PIXSELL

Početkom drugog poluvremena Rijeka u 50. minuti pogotkom Marina iz kaznenog udarca dolazi u zasluženo vodstvo. Sudac je bez dvoumljenja pokazao na bijelu točku nakon ubačaja s desne strane kada dolazi do sudara Filipa Mrzljaka i Matije Frigana, koji je pao kao ”pokošen”. Prosvjedi igrača gostiju bili su samo izraz neslaganja sa sudačkom odlukom.

12.02.2023. Rijeka – SuperSport Hrvatska nogometna liga 22/23., 21. kolo: HNK Rijeka – HNK Gorica 2:0. Josip Mitrović i Veldin Hodža. Photo: Goran Kovačić/PIXSELL

Rijeka se u 69. minuti mogla približiti pobjedi, međutim Vukčević je promašio nemoguće. Frigan je uputio udarac, Radošević je obranio, a lopta se na tri metra od gola odbila do Vukčevića koji puca preko gola. Taj promašaj nije iskoristio Slavko Bralić, koji je u 75. imao čistu prigodu za izjednačenje, ali je glavom poslao pored vrata. Dvije minute kasnije novi opasan ubačaj pred gol Rijeke, Nikola Vujnović je pucao glavom, a Nediljko Labrović sjajno obranio.

Domaći su u 85. minuti povisili vodstvo na 2:0 pogotkom Libera, koji je neometano ubačaj s desne strane iz blizine provukao ispod Radoševića u bliži kut.

Gorica (21 1 6 14 11:30 9) je i dalje bez pogotka u nastavku prvenstva i 7 bodova iza Šibenika (21 2 10 9 15:27 16) na 9. mjestu. Rijeka (21 7 4 10 24:30 25) je nakon treće uzastopne pobjede i dalje na 8. mjestu s 25 bodova, ali je zasad najuspješnija momčad proljetne polusezone i od 4. mjesta na ljestvici, koje vodi u europsko natjecanje, udaljena samo 4 boda.

SuperSport Hrvatska nogometna liga 2022./2023., 21. kolo

HNK Rijeka – HNK Gorica 2:0 (0:0)

Rijeka. Stadion Rujevica. Gledatelja: 4479.  Nedjelja, 12.02.2023., 17:10 sati. Sudac: Patrik Kolarić. Pomoćni suci: Dario Kolarević i Ivan Starčević. Četvrti sudac: Ante Terzić. Strijelci: 1:0 – Marin (50-11m), 2:0 – Liber (85).

RIJEKA (4-2-3-1): Labrović – Veiga (od 83. Smolčić), Galešić, Dilaver, Vukčević – Selahi (od 68. Banda), Hodža – Ampem (od 80. Grgić), Janković (od 68. Liber), Marin – Frigan (od 80. D.Jurić). Trener: Sergej Jakirović.

GORICA (4-3-3): Radošević – Tomečak, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić (od 81. Štiglec) – Suk (od 58. Ndockyt), Mrzljak, Pršir – Mitrović (od 70. Kapulica), Matavž (od 81. A.M.Jurić), Petković (od 58. Vujnović). Trener: Željko Sopić.

Ova objava FOTO Poraz Gorice u Rijeci u dobroj igri se prvi puta pojavila na cityportal.hr.